Mały dom. Stylowy i wygodny. Zobacz projekt 100-metrowego domu!

Mały dom. Stylowy i wygodny. Zobacz projekt 100-metrowego domu!

Autor: Ewa Kozioł
02 lut 2022 16:32

Piękny projekt domu w stylistyce dworkowej. Idealny dla 4-osobowej rodziny. Jest niedrogi w budowie i w późniejszej eksploatacji. Mimo niedużej powierzchni dom ma wygodne i funkcjonalne wnętrze. 

Dom na Dębowej to projekt domku parterowego, jednorodzinnego dla czworga mieszkańców. W swojej stylistyce nawiązuje do popularnego od lat stylu dworkowego. Dobrze komponuje się nie tylko z krajobrazami wiejskimi, ale również z powodzeniem jest ozdobą krajobrazu miejskiego. Dom na Dębowej jest zwieńczony czterospadowym dachem o kącie nachylenia 27 i 30 stopni. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 93,43 m2 (kubatura 581 m3). Projekt można zrealizować na działce o minimalnych wymiarach: 20,80m x 18,69 m.

Kształt domu

Bryłę projektu zaplanowano na planie prostokąta. Parterowa bryła przykryta została czterospadowym dachem. Na środku elewacji frontowej umieszczono reprezentacyjny portyk wejściowy. Ozdobą wejścia są eleganckie drzwi frontowe z naświetlami. Symetrię elewacji frontowej przełamano we wnętrzu, aby zaprojektować funkcjonalną, nowoczesną przestrzeń w domu. Od strony ogrodu zaprojektowano piękne szerokie przeszklenie otwierające salon na zadaszony taras i ogród. Wnętrze domu ma dość typowy, funkcjonalny układ. Wyróżnia się w nim część dzienną z salonem i nocną z sypialniami. Budynek z zewnątrz wygląda nowocześnie i podkreśla styl życia domowników.

Wygodne wnętrze

Do budynku wchodzimy przez przedsionek, w którym mieści się miejsce na wierzchnie ubrania. Po prawej stronie znajduje się kotłownia z bezpośrednim wejściem z sieni. Za kolejnymi drzwiami jest dostęp do holu, z którego swobodnie przechodzi się do pokoju dziennego połączonego z otwartą kuchnią. W salonie przewidziano miejsce na meble wypoczynkowe, stół jadalny jak również ścianę telewizyjną i osobno – kominkową.

W części nocnej znajdziemy trzy sypialnie z szafami wbudowanymi i łazienkę z osobnym WC. Dom jak na swoją niewielką powierzchnię jest bardzo funkcjonalny i wygodny. Projekt domu Dom na Dębowej ma pokoje bardzo kształtne i niemałe. Przestrzeń dzienna to łącznie prawie 50 m2.

Ciepły i oszczędny

Budynek ma prostą bryłę i konstrukcję. W wersji ekonomicznej z konstrukcją dachu z wiązarów część murowana ogranicza się do ścian zewnętrznych parteru. Prosta i szybka budowa oraz nieskomplikowana konstrukcja pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze. W budynku zaprojektowano bardzo dobre izolacje termiczne oraz nowoczesne instalacje. Dzięki tym przemyślanym wyborom dom będzie tani w późniejszej eksploatacji. 

Dane projektu domu

powierzchnia użytkowa: 93,43 m²
kubatura: 581,00 m³
powierzchnia zabudowy bez podcieni: 124,20 m²
powierzchnia dachu: 198,55 m²
kąt nachylenia dachu: 27 i 30 stopni
wysokość domu: 5,91 m (6,21 m z podmurówką)
wysokość pomieszczeń: 2,80 m
minimalne wymiary działki: 20,80 x 18,69 m

Materiały i technologie budowy

fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
ściany zewnętrzne: ściany murowane – gazobeton 24 + styropian
strop: monolityczny betonowy lub wiązary (w wersji ekonomicznej)
elewacje: tynk cienkowarstwowy
pokrycie dachu: dachówka

Szacunkowe koszty budowy

stan surowy otwarty: 144.237 zł netto
stan surowy zamknięty: 199.811 zł netto
roboty wykończeniowe: 192.639 zł netto
realizacja pod klucz: 392.449 zł netto

Projekt został wykonany w pracowni MG Projekt, www.mgprojekt.com.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także