Mały dom: świetny projekt dla rodziny. Tani w budowie i w utrzymaniu!

Mały dom: świetny projekt dla rodziny. Tani w budowie i w utrzymaniu!

Autor: Ewa Kozioł
01 lut 2021 12:48

Projekt prostego domu energooszczędnego, niedrogiego w budowie i późniejszym utrzymaniu. Będzie idealny dla 3-osobowej rodziny, która chce żyć wygodnie i komfortowo, ale nie chce zadłużać się na całe życie inwestując w drogi dom.

Projekt domu Kasia to doskonała propozycja dla pragmatycznie myślących osób, planujących budowę łatwą, szybką i nieskomplikowaną. Budynek zaprojektowano jako parterowy, założony na planie prostokąta o wymiarach 11x8 m, przykryty dwuspadowym dachem. Zasadniczą podstawową bryłę domu można wzbogacić o wiatę garażową, garaż, zadaszenie nad tarasem ogrodowym, czy też strych nad parterem o funkcji magazynu, lub poddasza do zagospodarowania w razie potrzeby. Dom ma prostą i nowoczesną architekturę, a zarazem przytulny i sympatyczny wygląd.

Do wnętrza prowadzą drzwi wejściowe z naświetlem, do przedsionka z szafami. Stąd przechodzimy do przedpokoju, a dalej do salonu z kuchnią oraz sypialni, łazienki i wc. Z przedsionka jest też dostęp do kotłowni, w której można umieścić zarówno kocioł c.o. na gaz, jak i pompę ciepła powietrze-woda, albo niewielki kocioł na paliwo stałe – w zależności od wyboru systemu ogrzewania. W salonie mamy wolną ścianę telewizyjną i kominek narożny na osobnej ścianie – obok kotłowni dzięki czemu w domu jest tylko jeden zespół kominowy. W domu zaprojektowano osobno łazienkę i wc – wygodne, rzadko spotykane rozwiązanie w niewielkich domach. W łazience mamy dużo miejsca na prysznic oraz pralkę i suszarkę.

W budynku przewidziano wentylację mechaniczną z rekuperacją w standardzie. Można rozważyć dokupienie instalacji paneli fotowoltaicznych – kształt dachu na to pozwala. Konstrukcja Kasi jest bardzo prosta – prościej się nie da: mamy tutaj tylko ściany zewnętrzne jako konstrukcyjne, a nad ścianami wiązary dachowe, stanowiące konstrukcję stropu i dachu.

Kasia to projekt energooszczędny, z bardzo dobrymi ociepleniami przegród, z nowoczesnymi instalacjami, tani w budowie i późniejszym utrzymaniu. 

Dane projektu

powierzchnia użytkowa: 86,90 m²
kubatura: 405,00 m³
powierzchnia zabudowy z podcieniami: 87,98 m²
powierzchnia dachu: 137,65 m²
kąt nachylenia dachu: 35 stopni
wysokość domu: 6,26 m (6,21 m z podmurówką)
wysokość pomieszczeń: 2,70 m
minimalne wymiary działki: 18,08 x 17,44 m

Materiały i technologia budowy

fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
ściany zewnętrzne: ściany murowane - gazobetonowe 24 cm + styropian
strop: wiązary prefabrykowane
elewacje: tynk cienkowarstwowy
pokrycie dachu: dachówka

Szacunkowe koszty realizacji

stan surowy otwarty: 79.211 zł netto
stan surowy zamknięty: 126.220 zł netto
roboty wykończeniowe: 116.420 zł netto
realizacja pod klucz: 242.164 zł netto

Projekt został wykonany w pracowni MG Projekt, www.mgprojekt.com.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także