Mały dom. Tani w budowie i w utrzymaniu. Zobacz świetny projekt!

Mały dom. Tani w budowie i w utrzymaniu. Zobacz świetny projekt!

Autor: Ewa Kozioł
27 gru 2022 17:17

Ten dom jest nieduży, ale bardzo wygodny. Ma funkcjonalny układ wnętrza, który idealnie spełni potrzeby rodziców i dzieci. Dzięki prostej konstrukcji i energooszczędnym rozwiązaniem jest też niedrogi w budowie i w późniejszej eksploatacji.

  • Rodzinek to dom z poddaszem o powierzchni 113,84 m². 
  • Dom jest elegancki, ciepły i przytulny, a co najważniejsze – niedrogi w budowie i późniejszej eksploatacji.
  • Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i bardzo dobrze przemyślany. Domek, jak na swój niewielki rozmiar, ma wyjątkowo duży salon.

Rodzinek to dom niezwykle rodzinny. Ma wszystko, co potrzebne do komfortowego życia rodziców i dzieci. Jest elegancki, ciepły i przytulny, a co najważniejsze – niedrogi w budowie i późniejszej eksploatacji. Rodzinek zawdzięcza to prostej konstrukcji oraz rozwiązaniom energooszczędnym.

Na szczególną uwagę zasługuje jego funkcjonalność. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i bardzo dobrze przemyślany. Domek, jak na swój niewielki rozmiar, ma wyjątkowo duży salon. Na parterze znajduje się również dodatkowy pokój gościnny oraz łazienka. Dzięki temu poddasze pozostaje strefą prywatną przeznaczoną tylko dla domowników. Mamy tu trzy komfortowe pokoje, garderobę oraz dużą łazienkę z miejscem na pralkę w zabudowie.

Dom posiada skosy. Aby nie ograniczały one zbytnio powierzchni użytkowej pokoi, architekci zaprojektowali wysoką ściankę kolankową, dzięki czemu cała przestrzeń jest do wykorzystania. Bez problemu można ustawić pod ścianą zewnętrzną biurko, łóżko czy wannę.

Dom posiada kotłownię na paliwo stałe, oddzieloną od części mieszkalnej wiatrołapem. Dodatkowo zaprojektowana została instalacja gazowa dla osób, które będą chciały korzystać z ogrzewania gazowego. Można również zamówić jako dodatek ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła.

Dane projektu domu

powierzchnia użytkowa: 113,84 m²
powierzchnia zabudowy: 92,76 m²
powierzchnia dachu: 160,00 m²
kąt nachylenia dachu: 40 stopni
wysokość domu: 8,38 m
minimalne wymiary działki: 18,25 x 17,82 m

Materiały i technologia budowy

fundamenty: żelbetowe
ściany nośne i działowe: z pustaków ceramicznych
strop: monolityczny
pokrycie dachu: dachówka betonowa lub ceramiczna

Szacunkowe koszty budowy domu

stan surowy zamknięty: 209.000 zł netto
stan wykończony: 333.000 zł netto

Projekt został wykonany w pracowni Archand, www.archand.pl

Zobacz także Nowoczesne wnętrze. Tapeta i panele na ścianie w salonie. Piękny dom!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także