×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Mały dom z nowoczesnym wnętrzem. Zobacz gotowy projekt domu!

Mały dom z nowoczesnym wnętrzem. Zobacz gotowy projekt domu!

Autor: Ewa Kozioł
03 maj 2021 20:01

Szukasz fajnego projektu domu parterowego? Chcesz, aby był nowoczesny i niedrogi w budowie? Mamy dla Ciebie świetną propozycję. Projekt niedużego domu parterowego z pięknym, wygodnym wnętrzem. Zobacz koniecznie!


Projekt domu Ekonomiczny jest propozycją niewielkiego parterowego budynku, zaprojektowanego na prostokątnym planie, przykrytego dwuspadowym dachem, kryjącym strych do dowolnego wykorzystania.

Budynek przy niewielkich wymiarach zewnętrznych rzutu zawiera w sobie bardzo wygodne do mieszkania wnętrze, ze wszystkimi potrzebnymi pomieszczeniami. Mamy tutaj cześć dzienną połączonego salonu i kuchni z półwyspem (i własną spiżarnią) oraz po drugiej stronie domu trzy sypialnie, w tym sypialnię master z osobną garderobą i wygodną łazienkę. Dwie części domu rozdzielone są centralnie usytuowanym pomieszczeniem gospodarczym kotłowni z wyjściem na zewnątrz, ze wspólnym zespołem kominowym z kominkiem salonu.

Wejście do domu zaakcentowano zadaszonym podcieniem, z reprezentacyjnym szerokim podestem. Elewacja frontowa łączy w sobie tradycyjną formę parterówki z dwuspadowym dachem i symetrycznym podziałem okien, z nowoczesnymi materiałami, z dużymi przeszkleniami oraz z ciekawą kolorystyką i detalami wykończeniowymi. Patrząc na dom, widzimy porządek, harmonię i wrażenie solidności – i taka była idea projektantów: dom miał być architektonicznie prosty, ale miał mieć w sobie „coś” przyciągające uwagę. Od strony ogrodowej najważniejszymi elementami są: duże okno przesuwne z salonu, otwierające wnętrze na ogród oraz taras będący przedłużeniem pokoju dziennego. 

Architekci starali się zaprojektować dom maksymalnie logicznie. Konstrukcja budynku jest prosta i niedroga w budowie. Wszystkie prace murarskie i betonowe kończą się na wysokości wieńców nad ścianami parteru. Wyżej mamy układ drewnianych wiązarów dachowych, które są jednocześnie konstrukcją stropu nad parterem jak i więźby dachowej. Taki sposób budowania znacznie upraszcza inwestycję, przyspiesza ją i – co najważniejsze – obniża koszty. W projekcie zastosowano bardzo dobre izolacje i nowoczesne instalacje, dzięki czemu budynek jest energooszczędny i będzie tani w późniejszej eksploatacji. Ekonomiczny to propozycja projektu dla osób podchodzących do budowy zadaniowo, planujących szybką i bezbolesną budowę, która nie zabierze Inwestorowi połowy życia. 

Dane projektu domu 

powierzchnia użytkowa: 100,88 m²
kubatura: 621,00 m³
powierzchnia zabudowy z podcieniami: 138,00 m²
powierzchnia dachu: 197,50 m²
kąt nachylenia dachu: 30 stopni
wysokość domu: 6,30 m (6,67 m z podmurówką)
wysokość pomieszczeń: 2,8 m
minimalne wymiary działki: 20,80 x 18,00 m

Materiały i technologie budowy

fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
ściany zewnętrzne: ściany murowane – pustaki gazobetonowe 24 cm + styropian cienkowarstwowy
strop: wiązary prefabrykowane drewniane
elewacje: tynk cienkowarstwowy
pokrycie dachu: dachówka

Szacunkowe koszty budowy

stan surowy otwarty: 97.149 zł netto
stan surowy zamknięty: 155.646 zł netto
roboty wykończeniowe: 130.804 zł netto
realizacja pod klucz: 286.450 zł netto

Projekt został wykonany w pracowni MG Projekt, www.mgprojekt.com.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także