Mały dom. Zobacz piękny projekt o powierzchni 70 mkw!

Mały dom. Zobacz piękny projekt o powierzchni 70 mkw!

Autor: Ewa Kozioł
06 maj 2022 13:28

Ten 65-metrowy dom jednorodzinny to świetna alternatywa dla mieszania w bloku. Ma bardzo wygodny układ wnętrza. Jest tani w budowie oraz w późniejszej eksploatacji. Zbudujesz go też na małej działce.

Architektura domu

Dom Chatka 2 ma delikatną linię i swoim stylem nawiązuje do architektury podhalańskiej. Wyróżnia się dużą ilością drewna na elewacji oraz kamiennymi okładzinami. Całość zwieńczona jest dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 50 stopni. Duży balkon i zadaszony od strony ogrodowej wraz z szerokim przeszklonym wyjściem dają fantastyczny efekt otwarcia na ogród. Strefę wejściową architekci przenieśli do przedsionka dołączonego do bocznej ściany. Obszerny taras znajduje się przed frontową ścianą. Na dwóch kolumnach wsparty jest zadaszony balkon. Drewniane elementy architektoniczne dodają całości przytulności.

Wnętrza projektu

Po wejściu do wnętrza wchodzimy do sieni, w której jest miejsce na szafę. Bezpośredni z sieni możemy dostać się do kotłowni lub do salonu. Część dzienna w domu Chatka 2 na parterze to duży salon z wyeksponowanymi schodami i kominkiem, półotwartą kuchnią i łazienką. Na tym samym poziomie jest również przewidziana kotłownia z piecem centralnego ogrzewania i przedsionek. Na poddaszu zaplanowano trzy nieduże sypianie oraz praktyczne WC. Ozdobą wnętrza i praktycznym dodatkiem jest kominek umiejscowiony pod schodami.

Koszty budowy 

Projekt domu Chatka 2 uwzględnia technologię murowaną, co zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Tradycyjna technologia wraz z nowoczesnymi instalacjami korzystnie wpływa na energooszczędność budynku. Zgodnie z szacunkami naszych kosztorysantów koszt budowy projektu wynosi 118.025 zł netto za stan surowy zamknięty, a całkowita inwestycja pod klucz to 245.259 zł netto. 

Dane projektu domu

powierzchnia użytkowa: 64,78 m²
kubatura: 264,00 m³
powierzchnia zabudowy bez podcieni: 59,08 m²
powierzchnia dachu: 127,89 m²
kąt nachylenia dachu: 50 stopni
wysokość domu: 7,27 m (7,47 m z podmurówką)
wysokość pomieszczeń: 2,57 m
minimalne wymiary działki: 15,04 x 16,50 m

Materiały i technologia budowy

fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
ściany zewnętrzne: ściany murowane – bloczki gazobetonowe 24 cm + styropian + tynk cienkowarstwowy
strop: Teriva
elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie
pokrycie dachu: dachówka

Projekt został wykonany w pracowni MG Projekt, www.mgprojekt.com.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także