×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Najlepszy dom w Polsce. Zobacz jak wygląda!

Najlepszy dom w Polsce. Zobacz jak wygląda!

Autor: Ewa Kozioł
06 gru 2021 11:46

RE: PERFECT HOUSE to najlepszy dom w Polsce! Jury European Property Awards 2021-2022 drugi rok z rzędu doceniło projekt REFORM Architekt. W projekcie doceniono perfekcje bryły, jej strefowość, wymiar, ale i jej rozplanowanie względem otoczenia. .

Jury European Property Awards 2021-2022 drugi rok z rzędu doceniło projekt REFORM Architekt. w kategorii „najlepszy dom w Polsce”. Nie zdarza się często, że drugi rok z rzędu jury międzynarodowego konkursu przyznaje tytuł najlepiej zaprojektowanego domu tej samej pracowni. Przypomnijmy – rok temu tytuł ten otrzymał dom RE: Lakeside Hous. Konkurs European Property Awards to jedno z najważniejszych europejskich wyróżnień przyznawanych profesjonalistom związanym z branżą wnętrzarską oraz architektoniczną. Warto wspomnieć, że European Property Awards to europejska część prestiżowego konkursu International Property Awards, którego początki sięgają 1993 roku.

Ten tytuł i pięć gwiazdek to ogromne wyróżnienie dla architekta Marcina Tomaszewskiego, który w całości odpowiada za koncept domu RE: Perfect House. 

– Działka ma perfekcyjny kształt, perfekcyjne wymiary, perfekcyjną powierzchnię, perfekcyjne położenie względem stron świata, perfekcyjne położenie w mieście, perfekcyjne otoczenie wkoło siebie – ogólnie zostało odnalezione perfekcyjne miejsce na stworzenie perfekcyjnego domu – mówi o wygranym projekcie architekt Marcin Tomaszewski.

e

Założeniem całego projektu była strefowość, a więc każda funkcjonalna strefa parteru to osobna bryła. Dzięki temu powstał nieregularny kształt – dynamiczna bryła, a z każdego miejsca widać najlepszą część działki. Piętro budynku to zupełnie inna historia – jako że piętro to jedna funkcja – sypialniana – Tomaszewski postanowił kontynuować trend w tym domu i z tej strefy zrobić jedną bryłę. Prostopadłościan, który zawisł nad parterem jest mocno dominujący nad resztą budynku i przy okazji bardzo uspokaja dynamiczną i nieregularną formę parteru.

Funkcje domu rozplanowane są w sposób wzajemnie się zazębiający – jak zębatki w silniku. Muszą do siebie idealnie pasować oraz pracując w różnym tempie z uwagi na swoją wielkość wprawiać go ruch. Takie są też pomieszczenia w RE: Perfect House – mniejsze oraz większe, niższe i wyższe – ale wzajemnie połączone, harmonijnie pracują.

Główną ideą domu było perfekcyjne rozplanowanie pomieszczeń – to na nich najbardziej na samym początku skupili się Inwestorzy. Kolejnym elementem było zaprojektowanie wejścia, tak aby prowadziło na wszystkie strefy domu – najbardziej trafne okazało się wejście klasyczne, czyli centralne.

Na budynku architekt zaprojektował iluminacje świetlne z pasków ledowych, które podkreślają krawędzie budynku, wzmacniając przy tym efekt jego odbioru nocą.

Zdjęcia: Piotr Krajewski

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także