×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Niewielki dom na Kaszubach. Blisko jeziora, blisko natury

Niewielki dom na Kaszubach. Blisko jeziora, blisko natury

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
17 lip 2020 12:20

Dom znajduje się na malowniczo położonej działce w pobliżu Jeziora Gowidlińskiego na Kaszubach. Jest niewielki, ale bardzo wygodny. Zapewnia też bliski kontakt z naturą. Można tu wypoczywać cały rok.

Głównym założeniem projektu było stworzenie prostego, funkcjonalnego i ekonomicznego domu, umożliwiającego całoroczne użytkowanie, w bliskim kontakcie z naturą – opowiada architekt Grzegorz Layer. 

Sporą część działki porastały drzewa, więc bryła ma zwarty kształt. Niesymetryczna forma budynku jest wynikiem zaplanowanego układu funkcjonalnego wnętrza. Mimo niewielkiej powierzchni domu (67 metrów kwartowych), na parterze udało się wygospodarować przestronną strefę dzienną. Znajduje się tu wygodny salon z jadalnią oraz aneksem kuchennym, z bezpośrednim wyjściem na taras. Centralnie umieszczone schody oddzielają salon od przedpokoju i pomieszczeń zamkniętych – głównej sypialni, łazienki i toalety. Niesymetryczny dach pozwolił na uzyskanie niezbędnej wysokości do stworzenia w części budynku drugiej kondygnacji. Na piętrze znajduje się antresola i dwie sypialnie dla gości.

Dom został wybudowany w konstrukcji drewnianej szkieletowej. Elewację również pokryto naturalnym i tradycyjnie stosowanym w tej części polski materiałem – deskami sosnowymi. Z zewnątrz dom jest czarny, dzięki czemu harmonijnie wpisuje się w piękne otoczenie. Dla kontrastu we wnętrzach zastosowano z kolei drewno w naturalnym kolorze. Nieregularnie rozmieszczone okna "wpuszczają" do wszystkich pomieszczeń światło i niesamowity. leśny krajobraz.

Autor projektu: architekt Grzegorz Layer, www.grzegorz.layer.com.pl

Zobacz także Piękny rodzinny dom. Tak mieszkają architekci

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także