Nowoczesny dom dla rodziny: 5 świetnych projektów. Te domy spełnią wasze marzenia!

Nowoczesny dom dla rodziny: 5 świetnych projektów. Te domy spełnią wasze marzenia!

Autor: Ewa Kozioł
25 lut 2021 10:04

Marzysz o domu nowoczesnym? Szukasz projektu dom? Nie wiesz jaki projekt wybrać? Zajrzyj do naszego przeglądu! Wybraliśmy 5 projektów domów nowoczesnych, które świetnie wyglądają i są bardzo wygodne.

Wybór projektu dom to niezwykle ważna decyzja. Trzeba ją dobrze przemyśleć. To bowiem decyzja na lata, a dom ma spełniać oczekiwania twoje i twojej rodziny, a do tego idealnie pasować na działkę i mieścić się w określonym budżecie. Warto więc dokładnie sprawdzić dostępną ofertę biur i pracowni projektowych, aby wiedzieć co jest dostępne i ile kosztuje. Wybór masz ogromny! Ilość projektów gotowych może przyprawić o zawrót głowy. To dobrze, bo bez problemów idealny dom dla siebie znajdzie duża, jak i mała rodzina. Wśród dostępnej oferty sporo jest domów nowoczesnych, które świetnie wyglądają i mają wygodny układ wnętrza. Są też ciepłe i energooszczędne. 

1. Nowoczesny dom Logan

Autorzy projektu: pracownia Archipelag

powierzchnia użytkowa: 139,83 m² 

Projekt Logan G1 to świetny wybór dla wszystkich, którzy szukają nowoczesnego i energooszczędnego domu z poddaszem. Zwarta bryła i prosty, dwuspadowy dach pozwalają ograniczyć koszty budowy i zminimalizować straty ciepła. Projekt już dziś spełnia zaostrzone wymagania WT 2021, a jego roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (EP) do ogrzewania, wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej nie przekracza wymaganych 70 kWh/m2*rok.

2. Nowoczesny dom Narcyz

Autorzy projektu: arch. Michał Gąsiorowski, MG Projekt

powierzchnia użytkowa: 125,06 m²

Projekt Narcyz łączy tradycyjną formę budynku z dwuspadowym dachem z nowoczesnymi rozwiązaniami funkcjonalno-materiałowymi. Dom ma zwartą, prostą bryłę, nie będzie więc trudny w budowie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom instalacyjnym i bardzo dobrej izolacji jest z kolei energooszczędny. Jego utrzymanie nie powinno więc mocno nadwyrężyć domowego budżetu.

Narcyz to dom parterowy z poddaszem użytkowym, zbudowany na planie prostokąta, przykryty dwuspadowym dachem. Do głównej bryły dobudowana jest część garażowa z poddaszem. 

3. Nowoczesny dom HomeKONCEPT 26

Autorzy projektu: pracowania HomeKONCEPT

Powierzchnia użytkowa: 165,40 m²

Kompaktowa bryła projektu HomeKONCEPT 26 została przykryta dachem wielospadowym i ozdobiona nowoczesną elewacją skomponowaną z płyt betonowych, drewna i tynku cienkowarstwowego. Charakterystycznym elementem wyróżniającym dom jest duży, słoneczny taras z białym belkowaniem. Wysunięty przed lico budynku garaż dwustanowiskowy został połączony z ozdobną pergola wspartą na trzech filarach.

4. Nowoczesny dom Tamarillo 6 

Autorzy projektu: pracownia Archand

Powierzchnia. użytkowa: 125,00 m²

Tamarillo 6 to mały dom z poddaszem, który świetnie wpisze się w każde otoczenie, wyróżniając się przy tym swoim oryginalnym stylem. Prosta bryła i nieskomplikowana konstrukcja, zdecydowanie ułatwią i przyspieszą jego realizację. Wpłyną też na niskie koszty budowy. Dużym atutem projektu jest przestronny, otwarty salon z miejscem na jadalnię oraz duża kuchnia ze spiżarnią. Dobrze rozplanowane pomieszczenia zapewniają wygodę w użytkowaniu 3-5 osobowej rodzinie.

5. Nowoczesny dom Daktyl

Autorzy projektu: pracownia DOMYwStylu.pl

Powierzchnia użytkowa: 141,15 m²

Dom Daktyl z użytkowym poddaszem to propozycja dla 4-5-osobowej rodziny. Projekt ma bardzo prostą bryłę zbudowaną na planie prostokąta oraz dwuspadowy dach, co gwarantuje niższe koszty i szybszy czas realizacji, w porównaniu z projektami o skomplikowanych kształtach. Dom łączy cechy tradycyjnej architektury z nowoczesnymi elementami. Jasny tynk, płytki elewacyjne w naturalnym odcieniu oraz płyty z betonu architektonicznego tworzą przyjemną w odbiorze aranżację zewnętrzną, a nowoczesne okna wpuszczają dużo naturalnego światła do wnętrza. Taras okalający dom z dwóch stron będzie udogodnieniem podczas wypoczynku na świeżym powietrzu.

Zobacz także Mały dom: świetny projekt dla rodziny. Tani w budowie i w utrzymaniu!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także