Nowoczesny dom dla rodziny. Bardzo wygodny. Piękna bryła i jasne wnętrze!

Nowoczesny dom dla rodziny. Bardzo wygodny. Piękna bryła i jasne wnętrze!

Autor: Ewa Kozioł
28 paź 2022 10:10

Ten dom to idealna propozycja dla rodziny, nawet tej większej. Ma ciekawą, nowoczesną bryłę oraz bardzo wygodny układ wnętrza. Wspólną, otwartą strefę dzienną zaplanowano na parterze, nocną z wygodnymi sypialniami na poddaszu.

Leonardo to wyjątkowo elegancki dom. Rozbudowana forma sprawia, że wygląda on niezwykle okazale, a liczne, obszerne przeszklenia nadają architekturze nowoczesności i delikatności.

Elewację zdobi przykuwająca wzrok okładzina drewniana, połączona z białym oraz szarym tynkiem.
Umieszczona w podcieniu, efektowna strefa wejściowa, zaprasza do środka, gdzie znajduje się reprezentacyjny hol z pięknie wyeksponowanymi schodami. Jest on bardzo jasny, doświetla go bowiem naturalne światło wpadające przez okno w połaci dachu.

Salon z kuchnią i jadalnią na parterze, trzy sypialnie na piętrze

Sercem domu jest cześć dzienna z jadalnią umieszczoną w klimatycznym, przeszklonym wykuszu. Łączy się ona z przytulnym salonem, w którym wieczory będą upływać przy blasku uroczego kominka. Tuż obok znajduje się duża, ustawna kuchnia z centralnie umieszczoną wyspą. Niewątpliwie uroku tej przestrzeni dodaje narożne okno i przeszklenie wychodzące na ogród. Na parterze przewidziano także toaletę z prysznicem oraz dodatkowy pokój, który może służyć gościom.

Na poddaszu zaprojektowano trzy komfortowe pokoje, dużą łazienkę oraz pralnię. Główna sypialnia posiada również własną łazienkę. Co ważne, aby korzystanie z niej nie zakłócało spokoju drugiej osoby od części wypoczynkowej oddziela ją garderoba. 

Praktyczne i wygodne rozwiązania

Dużym atutem projektu jest wysoka ściana kolankowa, dzięki której można w pełni wykorzystać przestrzeń poddasza. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Kolejną zaletą projektu jest duży, dwustanowiskowy garaż z wydzieloną dodatkową przestrzenią na przechowywanie, z której mamy dostęp do ogrodu. Kotłownię zaprojektowano na paliwo stałe a dodatkowo przewidziano również instalację gazową dla osób chcących korzystać z ogrzewania gazowego.

Dane projektu domu

powierzchnia użytkowa: 159,23 m²
powierzchnia zabudowy: 194,49 m²
powierzchnia dachu: 203,00 m²
kąt nachylenia dachu: 40 stopni
wysokość domu: 8,70 m
minimalne wymiary działki: 20,75 x 24,75 m

Materiały i technologia budowy

fundamenty: żelbetowe
ściany nośne i działowe: z pustaków ceramicznych
strop: monolityczny
pokrycie dachu: dachówka betonowa lub ceramiczna

Szacunkowe koszty budowy

stan surowy zamknięty: 470.277 zł netto
stan wykończony: 746.472 zł netto

Projekt został wykonany w pracowni Archand, www.archand.pl

Zobacz także Eleganckie wnętrze. Szary salon, biała kuchnia. Ależ piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także