Nowoczesny dom w Poznaniu. Ma zadaszony taras, garaż i wygodne wnętrze!

Nowoczesny dom w Poznaniu. Ma zadaszony taras, garaż i wygodne wnętrze!

Autor: Ewa Kozioł
01 lip 2022 08:31

Ten piętrowy dom ma powierzchnię 244 m². Posiada zadaszony taras, garaż oraz wygodne wnętrze. Jego budowę zaplanowana na pięknej działce z akacjowym starodrzewem oraz licznymi dzikorosnącymi krzewami, które stanową namiastkę prywatnego parku.

Dom zostanie zbudowany w pięknej, choć dość gęsto zabudowanej, okolicy Kobylepola w Poznaniu. Wszech otaczająca zieleń w tej części miasta wpływa na jej wypoczynkowy charakter. Poza okolicą atrakcyjna jest także sama działka. Znajduje się na niej akacjowy starodrzew oraz liczne dzikorosnące krzewy, które stanową namiastkę prywatnego parku.

Bryła domu z charakterystycznie łamanymi dachami oraz jej ceglane wykończenie nawiązuje do zabudowy mieszkaniowej sąsiedniej "warzelni". Jest to zespół budynków ceglanych powstałych podczas adaptacji starego browaru rodziny Mycielskich. Dom zostanie dobrze docieplony i będzie spełniał najwyższe standardy energooszczędności. Znajdą się w nim liczne popularne już teraz rozwiązania proekologiczne: fotowoltaika czy pompa ciepła. 

Na parterze domu zaplanowano wygodną strefę życia dziennego oraz pomieszczenie gospodarcze i magazynowe. Na piętrze budynku znajdują się sypialnie i łazienki. Układ pomieszczeń wewnątrz budynku jest w miarę możliwości otwarty i łączy się dużymi przeszkleniami z ogrodem. Właścicielom  szczególnie zależało na wytworzeniu zamkniętych, intymnych wnętrz architektonicznych z zadaszonego tarasu, patia, a od strony północnej schowanego, zadaszonego wejścia.

Projekt: ENDE marcin lewandowicz, www.ende.com.pl

Wizualizacje:  Łukasz Preiss

Zobacz także Piękne 50-metrowe mieszkanie na Woli w Warszawie. Drewno i kolory ziemi we wnętrzu!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także