PARTNER PORTALU
Nowoczesny dom wpisany w krajobraz

Nowoczesny dom wpisany w krajobraz

Autor: Wojciech Napora
28 maj 2019 10:30

Wanaka House, który swą nazwę wziął od miejscowości i jeziora, przy którym stoi, to przykład nowoczesnej, ale przyjaznej architektury. Naturalne materiały (kamień i drewno), bardzo charakterystyczne dla tej okolicy, zostały użyte do budowy zarówno wnętrza, jak i elewacji domu. Duże przeszklenia umożliwiają podziwianie niesamowitego krajobrazu gór i jeziora.

Już na pierwszy rzut oka widać, że inspiracją do stworzenia bryły tego domu był otaczający go krajobraz. Skaliste, nierówne góry mają odzwierciedlenie w linii dachu i kamiennych elewacjach. Pomimo takiej konstrukcji, głównie dzięki dużym przeszkleniom, dom sprawia dość lekkie wrażenie.

Więcej o nowoczesnych domach będziemy mówić w trakcie 4Buildings w dniach 15 - 17 listopada 2019 roku w Katowicach. Zapraszamy.

Dzięki licznym tarasom, łączącym oba budynki, strefa wewnętrzna i zewnętrzna bardzo się przenikają. W tak ciepłym klimacie możliwe jest więc niemal ciągłe spędzanie czasu na świeżym powietrzu w pobliżu domu.

Projektanci nie zapomnieli o ekologicznym aspekcie. Instalacja solarna na dachu zapewnia ciepłą wodę zarówno w domu, jak i w basenie.

Zobacz także: Współczesna wersja kostki polskiej.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także