Nowoczesny dom z charakterem.  Jasny i otwarty. Piękna realizacja!

Nowoczesny dom z charakterem. Jasny i otwarty. Piękna realizacja!

Autor: Ewa Kozioł
14 paź 2022 09:13

Ten niezwykły dom, z urzekającą i otwartą architekturą znajduje się w Bonn. Został zaprojektowany przez biuro Hell und freundlich. Wnętrza charakteryzują się ciekawą mieszanką kolorów i materiałów, wśród których znajdują się niezwykłe tapety i tkaniny.

Cztery sześciany tworzą rzut trzykondygnacyjnego budynku w dzielnicy mieszkalnej w Bonn. Są one ułożone lekko przesunięte względem siebie, przez co sprawiają wrażenie indywidualnych, samowystarczalnych struktur. Niepowtarzalny charakter zespołu wynika z połączenia dużych frontów okiennych, boazerii z ciemnego drewna oraz jasnej elewacji z cegły klinkierowej.

Fot. Dornbracht 

Wnętrza charakteryzują się ciekawą i różnorodną mieszanką kolorów i materiałów. Wśród głównych atrakcji znajdują się niezwykłe tapety i tkaniny, liczne osobiste elementy do zabudowy oraz koncepcje oświetleniowe, które są idealnie dopasowane do poszczególnych pomieszczeń.

Otwarte wnętrze

Duża, otwarta przestrzeń mieszkalna i jadalna jest centralnym punktem codziennego życia rodzinnego. Zimą jest przyjemnym i wygodnym miejscem do wspólnego spotkania przy trzaskającym ogniem kominku, natomiast latem otwierają się duże przesuwne drzwi. Życie przenosi się wtedy na zewnątrz, do ogrodu otoczonego gęstymi, liściastymi drzewami, w którym znajduje się duży naturalny basen.

Fot. Dornbracht

Łazienka rodziców

Łazienka rodziców znajduje się w pokoju na poddaszu na drugim piętrze. Tapeta znów przyciąga wzrok: oprócz pasa ciemnozielonego kamienia naturalnego, ścianę pokrywa jasny bambusowy las, w którego gałęziach siedzą niebieskie papugi. Pod dużym okrągłym lustrem znajdują się dwie umywalki firmy Alape: są w kolorze głębokiego indygo, a ich emaliowana powierzchnia charakteryzuje się nieoczekiwaną głębią wizualną. Efekt ten tworzy specjalna technologia szkliwienia. Sposób, w jaki kolory przebiegają w umywalce podczas procesu produkcyjnego, zmienia się za każdym razem nieznacznie, dzięki czemu każda umywalka jest wyjątkowa.

Dwie armatury Meta firmy Dornbracht uspokajają wyrazisty obraz całości. Wykończenie Matt Black nawiązuje do lamp wiszących w tym samym kolorze nad umywalkami i łączy się harmonijnie i dyskretnie.

Łazienka dziecięca

Dynamiczny i nietuzinkowy wystrój pomieszczeń widoczny jest również w łazienkach. Łazienka dziecięca zyskuje swój charakter dzięki przeplataniu się kontrastujących kolorów niebieskiego i białego. Prawa ściana naprawdę przyciąga wzrok. Na tapecie znajdują się zdjęcia żurawi w płytkiej wodzie, porośniętej trzciną, pod którymi znajdują się błyszczące, sześciokątne kafelki w kolorze morskiego błękitu. Stylowe, a jednocześnie podporządkowane bardziej widocznym elementom pomieszczenia są tutaj trzy armatury Meta firmy Dornbracht w postaci baterii ściennych z uchwytami. Pośród płytek w kolorze oceanicznego błękitu, efekt wykończeń Matte Black nie może być bardziej subtelny.

Fot. Dornbracht

Łazienka gościnna

Mniejsza łazienka gościnna również charakteryzuje się obrazową tapetą. Pojawiające się tam liście paproci sprawiają wrażenie spowitej mgłą dżungli. Na drewnianej podstawie umywalki znajduje się wolnostojąca Meta w matowej czerni. Wybrano tu wersję rzeźbiarską z podwyższoną podstawą filarową. Ton nadany wyraźnym, geometrycznym kształtem armatury Dornbracht, stworzonym przez Sieger Design, jest charakterystyczny, a jednocześnie doskonale wtapia się w otoczenie. To samo dotyczy umywalki Aqua, która ma głęboką zieloną poświatę i doskonale komponuje się z naturą w pomieszczeniu.

Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg
Fot. Dornbracht

Zobacz także Eleganckie wnętrze. Szary salon, biała kuchnia. Ależ piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także