×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesny dom z dwoma tarasami. Piękny projekt!

Nowoczesny dom z dwoma tarasami. Piękny projekt!

Autor: Ewa Kozioł
04 wrz 2020 11:55
Aktualizacja: 04 wrz 2020 13:50

To nowoczesny i energooszczędny dom, w którym na pewno nie zabraknie naturalnego światła. Mamy tu dwa świetne tarasy i mnóstwo ciekawych rozwiązań funkcjonalnych w środku. Zobaczcie gotowy pomysł na piękny, rodzinny dom z poddaszem.

Malkolm G2 to przykład projektu, który udowadnia, że nawet prosta bryła z klasycznym dwuspadowym dachem może prezentować się efektownie i oryginalnie. Swój wyjątkowy urok dom zawdzięcza ciekawej elewacji, na której zastosowano modne połączenie bieli i drewna przełamane nutą limonki, która ożywia i dekoruje frontową fasadę budynku.

Wygodne rozwiązania

 

W projekcie zadbano o dużą ilość naturalnego światła, które swobodnie przenika do środka przez szerokie przeszklenia od strony ogrodu, a także okna połaciowe i świetliki tunelowe. Wnętrze domu jest więc jasne i pogodne, co pozytywnie wpływa nie tylko na zdrowie i samopoczucie domowników, ale także skutecznie obniża rachunki za prąd.

Wizytówką projektu są również dwa atrakcyjne tarasy. Na poziomie parteru znajduje się szeroki, zadaszony taras o zróżnicowanej głębokości pozwalający znaleźć zarówno cień, jak i miejsca osłonięte od wiatru. Na poziomie poddasza właściciele mogą korzystać z kameralnego tarasu, który tworzy idealne dopełnienie głównej sypialni.

Układ pomieszczeń

Układ pomieszczeń domu Malkolm G2 jest czytelnie podzielony na strefy między kondygnacjami. Do dyspozycji domowników jest ponad 150 m2 przestrzeni do aranżacji według własnych potrzeb, gustu i oczekiwań. Na parterze mieści się rodzinna część wspólna harmonijnie połączona z tarasem i ogrodem, a także komfortowy gabinet, który może służyć również jako dodatkowa sypialnia. Na poddaszu znajdują się trzy zaciszne sypialnie i dwie łazienki.

Ciekawym rozwiązaniem jest główna sypialnia wyposażona w dwie pojemne garderoby, które pomogą uporządkować rzeczy i będą cieszyć swoją użytecznością każdego dnia. Projekt uzupełnia spora kotłownia i garaż na dwa samochody, w którym bezpiecznie przechowamy również rowery i ogrodnicze akcesoria.

Dane projektu

powierzchnia użytkowa: 151,49 m² (+10,92 m² kotłownia)
kubatura: 702,87 m³
powierzchnia zabudowy: 188,47 m²
powierzchnia garażu: 36,02 m²
powierzchnia dachu: 192,00 m²
kąt nachylenia dachu: 42 stopni
wysokość domu: 8,86 m
minimalne wymiary działki: 24.44 x 23,94 m

Szacunkowe koszty realizacji

stan surowy otwarty: 346.749 zł netto
stan surowy zamknięty: 426. 768 zł netto

Projekt został wykonany w pracowni Archipelag

Polecamy także Nowoczesny dom. Zobacz świetny projekt na wąską działkę! 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także