Nowoczesny dom. Z ogrodem we wnętrzu. Piękny projekt!

Nowoczesny dom. Z ogrodem we wnętrzu. Piękny projekt!

Autor: Ewa Kozioł
01 kwi 2022 11:33

Dom o powierzchni blisko 300 metrów kwadratowych zostanie zbudowany w Piasecznie. Budynek składający się z czterech, zróżnicowanych pod względem wysokości oraz szerokości brył, wygląda fantastycznie. Skrywa też bardzo wygodne, komfortowe wnętrze z niesamowitym ogrodem, stanowiącym serce całego domu.

Bryła dom

Budynek został uformowany z czterech, zróżnicowanych pod względem wysokości oraz szerokości brył, w zależności od funkcji, jaką mają pełnić. Od strony wejściowej (północnej) tworzy zamkniętą kompozycję z delikatnie zaakcentowaną wnęką wejściową, tak by właścicielom zapewnić maksymalne poczucie komfortu. We wnętrzu architekcie postawili na układ zbliżony do atrialnego. Sercem domu jest wewnętrzny ogród. Znajduje się on w centralnej części domu, dzięki czemu mieszkańcy mają do niego dostęp z niemalże każdego pomieszczenia na parterze. W opozycji do północnej, zamkniętej ściany budynek został otwarty na stronę południową, gdzie zostanie zlokalizowany duży ogród wraz z basenem.

Układ wnętrza

Specyficzny układ funkcjonalny budynku stał się punktem wyjściowym do podzielenia bryły na trzy części. Każda z nich wyróżnia się inną funkcją – połączone, tworzą jednak spójną całość. Przestrzeń dzienna, rozrywkowa, zlokalizowana jest w południowo-wschodnim skrzydle. Nie znajdują się na nad nią żadne pomieszczenia, dzięki czemu możliwe było podwyższenie kalenicy oraz częściowe wyeksponowanie więźby dachowej. Poza salonem w części dziennej znajduje się również przestronna kuchnia wraz z tajnym przejściem do spiżarni oraz WC dla gości.

Łącznik, zlokalizowany w środkowej części budynku, stanowi z jednej strony strefę wejściową, z drugiej pokój relaksu z widokiem na wewnętrzny ogród. 

Część sypialniana na parterze składa się z masterbedroom’u z garderobą oraz łazienką. Poza widokiem na wewnętrzny ogród okna zostały umieszczone, na życzenie właścicieli, na ścianach południowo- zachodnich, tak by zapewnić im maksimum komfortu i prywatności. Ponadto w tej części domu znajduje się pralnia z bardzo ciekawym systemem ”zrzutowym” ubrań z łazienki znajdującej się na górnej kondygnacji. 

Na piętrze zaplanowano strefę bardziej prywatną. Znajduje się tu trzy przestronne sypialnie z dwoma łazienkami oraz oddzielne pomieszczenie przeznaczone na domową siłownię. Na piętrze mamy także duży taras z otwarciem widokowym na otaczającą budynek zieleń strony południowej. 

O projekcie

Powierzchnia terenu: 2340 m2
Powierzchnia zabudowy: 356,47 m2
Powierzchnia użytkowa: 288,60 m2

Konstrukcja: Albert Romanowski, Justyna Sałasińska, Smart Projekt

Autorzy projektu: Michał Chmielewski, Damian Dubielecki, pracownia architektoniczna DUCH projektanci, www.duchprojektanci.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także