PARTNER PORTALU
Nowoczesny dom z pięknymi wnętrzami

Nowoczesny dom z pięknymi wnętrzami

Autor: Wojciech Napora
04 kwi 2019 11:00

Dom Chene Walk, który swą nazwę zaczerpną od nazwy słynnej londyńskiej ulicy, jest przykładem połączenia praktycznego wzornictwa mieszkaniowego z ekologicznym podejściem do architektury. Z takich projektów znane jest biuro architektoniczne Feilden Clegg Bradley Studios - autorzy projektu.

Ten czterokondygnacyjny dom wybudowano w 2015 roku. W najniższej kondygnacji (poniżej poziomu gruntu) zaprojektowano salę telewizyjną, którą można zaaranżować na dodatkową sypialnię lub biuro. 

Zaletą domu są duże przeszklenia, które "doświetlają" wnętrza oraz umożliwiają podziwianie widoków, zwłaszcza tych na rzekę. 

Architekci przywiązali dużą wagę do zastosowania materiałów wpisujących się w zrównoważone budownictwo. Widać również ogromną dbałość o detale, które świetnie wpisują się w charakter nowoczesnego wnętrza.

Beton, cegła, szkło, stal i drewno tworzą bardzo udaną kombinację. Całość wydaje się bardzo spójna i przemyślana. 

Wartość rynkowa domu: 4,5 mln funtów. 

Zobacz także: Eco house - ekologiczny dom z południa Polski. 

Więcej o nowoczesnym, zrównoważonym budownictwie będziemy mówić w trakcie 4Buildings, które odbędzie się w dniach 15 - 17 listopada 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zapraszamy już dziś. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także