Nowoczesny, energooszczędny, parterowy dom

Nowoczesny, energooszczędny, parterowy dom

Autor: Wojciech Napora
22 maj 2017 11:00

Projekt H7 od EcoReadyHouse to propozycja dla osób, które cenią nietuzinkowy design, wysmakowane, ale użytkowe wzornictwo, pozbawione niepotrzebnych ograniczeń przestrzenie oraz komfort, jaki dają parterowe projekty.

Niskoenergetyczny dom ERH H7 to innowacyjna propozycja dla osób kochających wyjątkową architekturę i niebanalny design. Projekt łączy w sobie nowoczesność, przestrzenność wnętrz oraz wysoki komfort użytkowania. Pierwszy w Polsce model tego domu został zbudowany właśnie w Solcu Kujawskim.

Stworzony w pracowniach EcoReadyHouse dom H7 to odzwierciedlenie światowych trendów – jest energooszczędny i ekonomiczny w eksploatacji, posiada rozłożystą formę zapewniającą maksymalny komfort termiczny przy minimalnych nakładach środków, duże przeszklenia pozwalające cieszyć się naturalnym światłem oraz elewację w najmodniejszych stonowanych barwach inspirowanych naturą.

Czytaj także: Dom na wąską działkę

Wnętrze ERH H7 zaaranżowano również zgodnie z najnowszymi europejskimi tendencjami - przestronnie, jednopoziomowe, bez zaburzających ją schodów i skosów i pozostawiając jego mieszkańcom pełną dowolność w jej wielokrotnej rearanżacji. Aby zmienić charakter wnętrza w ERH H7 wystarczy zmienić układ mebli czy wybrany wcześniej podział stref dziennych i nocnych. Np. dużą część wypoczynkową (łącząc salon z jadalnią oraz kuchnią) czy „master-bedroom”, czyli sypialnię z prywatną łazienką oraz garderobą.

H7_układ wnętrza.jpg
H7_układ wnętrza.jpg

Dom H7 w Polsce 

Pierwszy dom ERH H7 usytuowany jest w województwie kujawsko-pomorskim, w okolicach Solca Kujawskiego. Jego właściciele dostosowali wnętrze wydzielając dużą sypialnię z garderobą oraz prywatną łazienką, dwie mniejsze sypialnie, biuro, łazienkę, toaletę dla gości, pomieszczenie gospodarczo-techniczne oraz kuchnię połączoną z jadalnią i salonem. Metraż domu wynosi ok. 160 m kw.

Nasz klient wybrał dom w standardzie deweloperskim w pakiecie Comfort Line. Jest to rekomendowany przez nas pakiet, w którym znajdują się wszystkie udogodnienia domu niskoenergetycznego m.in. pompa ciepła, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem oraz niskoenergetyczne okna drewniane 3-szybowe - mówi Wojciech Pronobis, Country Director Poland EcoReadyHouse.

Czytaj także: Dom jak biała linia

Cały dom ERH H7 został zbudowany w autorskiej technologii Eco Smart, która składa się z dwóch części: pierwszą z nich jest nowoczesna instalacja domu inteligentnego oparta na światowym standardzie KNX. Umożliwia ona zdalne zarządzanie funkcjami domu np. oświetleniem, ogrzewaniem, czy żaluzjami poprzez aplikację CubeVision. Drugi filarem technologii Eco Smart jest sama konstrukcja budynku, która m. in. dzięki prostocie bryły, dużej liczbie przeszkleń oraz zastosowaniu do ogrzewania odnawialnych źródeł energii takich jak pompa ciepła, powoduje, że zużywa on niewiele energii.

Połączenie oryginalnego wnętrza z nowoczesnymi technologiami w domu to idealna opcja dla osób lubiących współczesne rozwiązania i niezwykłą wygodę. Ponadto konstrukcja domu stwarza ogromne możliwości aranżacji przestrzeni, co sprawia, że możemy przystosować go do siebie w najdrobniejszym szczególe – tłumaczy Wojciech Pronobis.

EcoReadyHouse to inteligentne domy niskoenergetyczne – pasywne lub energooszczędne – budowane w autorskiej technologii Eco Smart (z ekologicznych, wysokojakościowych i trwałych materiałów) wyposażone również w rozwiązania domu inteligentnego, opartego na światowym standardzie KNX. W Polsce powstało już ponad 20 domów na terenie całego kraju. Łącznie na terenie Europy ta polska firma zrealizowała ponad 140 inwestycji. Większość z nich rozmieszona jest w Skandynawii.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także