PARTNER PORTALU
Piękna willa. Zobacz projekt stylowego domu

Piękna willa. Zobacz projekt stylowego domu

Autor: Ewa Kozioł
03 sie 2020 10:50

Piękny dom o stylowej i ponadczasowej architekturze. Energooszczędny i z wygodnym, nowoczesnym wnętrzem.

Willa Parkowa 6 to dom parterowy z dodatkowym strychem-poddaszem, które może pozostać pustą przestrzenią nad parterem, ale też może pełnić rolę poddasza użytkowego. Bryłę zaprojektowano na planie litery „L” z dobudowaną częścią garażową. Dzięki takiemu dom będzie idealnie pasował zarówno na działkę z ogrodem z tyłu domu, jak i z ogrodem z boku. Projekt Willa Parkowa 6 może też być dobrą propozycją dla właściciele działek narożnych. 

Wewnętrzny dziedziniec od frontu przed garażami pozwoli na swobodne parkowania autami na podjeździe oraz na odseparowanie garażu od reprezentacyjnego wejścia do domu. Wewnętrzne patio od strony ogrodu tworzy z kolei zamkniętą, intymną przestrzeń tarasową z pięknym zadaszeniem i dwukondygnacyjnymi oknami łączącymi salon z ogrodem.

Do domu wchodzimy, przez szerokie drzwi z naświetlami bocznymi i górnymi, do podwyższonego przedsionka z szatnią, skąd dalej trafiamy do przestrzeni dziennej domu. Na środku domu stoi prostopadłościenna bryła ściany kominkowej ustawiona pod kątem, która oddziela hol od salonu. Na lewo od wejścia mamy piękną kuchnię z wykuszowym narożnym oknem z widokiem na wejście i dziedziniec wjazdowy. Kuchnia z wyspą i mini-jadalnią jest bardzo wygodna. Z kuchni mamy przejście bezpośrednio do części gospodarczej z kotłownią i pralnią oraz do garażu.

W dwóch bocznych skrzydłach budynku mieszczą się sypialnie: dwie dziecięce z łazienką w jednym, oraz apartament rodziców z łazienką i garderobą, oraz gabinetem do pracy w drugim.

Na środku, w centralnym miejscu domu, mamy piękny, wysoki salon z dużym oknem na taras i ogród. Na górnej kondygnacji zaprojektowano antresolę nad salonem oraz dodatkową przestrzeń, w której bez problemu można urządzić dodatkowe trzy pokoje, albo wydzielić przestrzeń magazynową czy przeznaczyć całe poddasze na rekreację - dowolnie.

Dane projektu

powierzchnia użytkowa: 207,29 m²
kubatura: 1.304,00 m³
powierzchnia zabudowy z podcieniami: 334,02 m²
powierzchnia garażu: 34,16 m²
powierzchnia dachu: 435,60 m²
kat nachylenia dachu: 30 stopni
wysokość domu: 6,35 m (6,65 m z podmurówką)
wysokość pomieszczeń: 2,8 m
minimalne wymiary działki: 31,47 x 26,12 m

Materiały i technologia budowy

fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
ściany zewnętrzne: ściany murowane – pustaki Porotherm 25 + styropian
strop: monolityczny betonowy
elewacje: tynk cienkowarstwowy
pokrycie dachu: dachówka

Charakterystyka energetyczna

EP: 71,8 kWh/(m²)
EK: 60,0 kWh/(m² rok)
EUCO: 20,40 kWh/(m² rok)

Koszty realizacji

stan surowy otwarty: 247,280 zł netto
stan surowy zamknięty: 368,051 zł netto
roboty wykończeniowe: 352,114 zł netto
realizacja pod klucz: 702,165 zł netto

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także