Piękny dom dla rodziny. Parterowy i z garażem. Świetny projekt!

Piękny dom dla rodziny. Parterowy i z garażem. Świetny projekt!

Autor: Ewa Kozioł
10 lut 2022 09:42

Nieduży, nowoczesny dom parterowy z garażem na dwa samochody. Ma prostą, ładną bryłę i  funkcjonalny, bardzo wygodny układ wnętrza. Jest ekonomiczny i zapewni niskie koszty eksploatacji.

Solido to ciekawa propozycja nowoczesnej parterówki z przemyślanym planem wewnętrznym oraz dużym, dwustanowiskowym garażem. Zwieńczeniem minimalistycznej formy budynku jest dwuspadowy, bardzo modny, bezokapowy dach, który nie tylko stylowo wyróżni dom w okolicy, ale też zapewni doskonałe doświetlenie pomieszczeń. Dopełnieniem eleganckiego wyglądu jest pokrycie elewacji jasnym tynkiem w połączeniu z nowoczesnym klinkierem oraz płytkami inspirowanymi naturalnym kamieniem.

Dobrze rozwiązany układ funkcjonalny pozwoli na maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej domu. Duża ilość światła dziennego wpadającą przez obszerne, efektowne przeszklenia korzystnie wpłynie na wygląd wnętrza oraz powiększy je optycznie. Przestronny, przytulny salon z dwiema kanapami zapewni codzienny relaks przy blasku kominka. Przyległy do salonu taras, dostępny z każdego pokoju, stanowi przedłużenie strefy wypoczynkowej. Dzienna część domu uwzględnia także miejsce na duży, rodzinny stół jadalniany, idealny do celebrowania wspólnych posiłków. Otwarta kuchnia z wyspą zapewni z kolei wygodne miejsce do gotowania, a przyległa do niej spiżarnia ułatwi przechowywanie rzeczy. Niedaleko znajduje się osobna toaleta. W wiatrołapie przewidziano miejsce na szafę.

Stefa nocna to trzy ustawne, komfortowe pokoje, w tym największy z wydzieloną garderobą. Praktyczna łazienka z wanną posiada również miejsce na pralkę w zabudowie. Projekt Solido zawiera nieużytkowe poddasze, które można łatwo zaadaptować dzięki zaprojektowanym schodom.

Dom posiada kotłownię na paliwo stałe, oddzieloną od części mieszkalnej garażem. Dodatkowo zaprojektowano instalację gazową dla osób chcących korzystać z ogrzewania gazowego. 

Dane projektu domu

powierzchnia użytkowa: 120,00 m²
powierzchnia zabudowy: 205,35 m²
powierzchnia dachu: 221,00 m²
kąt nachylenia dachu: 35 stopni
wysokość domu: 7,38 m
minimalne wymiary działki: 25,65 x 22,55 m

Materiały i technologie budowy

fundamenty: żelbetowe
ściany nośne i działowe: pustaki ceramiczne
strop: monolityczny
pokrycie dachu: blacha

Szacunkowe koszty budowy

stan surowy zamknięty: 284.000 zł netto
stan wykończony: 450.000 zł netto

Projekt został wykonany w pracowni Archand, www.archand.pl

Polecamy także Mały dom. Stylowy i wygodny. Zobacz projekt 100-metrowego domu!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także