PARTNER PORTALU
Piękny dom dla rodziny. Zobacz świetny projekt!

Piękny dom dla rodziny. Zobacz świetny projekt!

Autor: Ewa Kozioł
02 lis 2021 09:12

Ten dom z poddaszem użytkowym jest fajną propozycją dla 4-osobowej rodziny. Z zewnątrz prezentuje się nowocześnie i elegancko. Wnętrze skrywa natomiast bardzo wygodny rozkład pomieszczeń.

W projekcie domu Tofi 4 wyróżniającym oraz przykuwającym wzrok elementem jest wyjątkowa elewacja. Kombinacja materiału w stylu piaskowca z kolorowymi akcentami sprawia, że dom nabiera niepowtarzalnego charakteru, a także elegancji. Pokrycie dachu, grafitową dachówką nadaje budynkowi współczesnego wyglądu. Bryła domu jest prosta, ale urozmaicona efektownym wykuszem, oraz wejściem z zadaszonym lukarną balkonem.

Dom sprawia wrażenie ciepłego, eleganckiego i nowoczesnego, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Na wejściu znajduje się wiatrołap z miejscem na dużą szafę. Zapraszająca do wspólnego spędzania czasu otwarta strefa dzienna zachwyca przestronnością. Jadalnia w wykusz jest dodatkowym atutem wnętrza. W ciepłe dni, duży, zadaszony taras będzie pełnił główne miejsce spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Obszerna kuchnia, znajdująca się tuż przy jadalni, zapewnia sporo miejsca na przechowywanie (wygodna zabudowa meblowa) oraz przygotowywanie posiłków (duże blaty). Pomieszczenie to można także łatwo wydzielić.

W projekcie przewidziano miejsce na wygodne, dwubiegowe schody. Pokój gościnny z dodatkową łazienką na parterze sprawia, że poddasze staje się strefą wyłączną dla domowników. Dom posiada aż dwie garderoby, co z pewnością gwarantuje większy komfort i porządek. W przestrzennej łazience wydzielono miejsce na pralkę. Tofi 4 posiada wysoką ściankę kolankową, co wpływa na zwiększoną wygodę oraz więcej miejsca do wykorzystania. W projekcie uwzględniono też pomieszczenie gospodarcze z bezpośrednim wyjściem na ogród.

Dane projektu domu

powierzchnia użytkowa: 128,80 m²
powierzchnia zabudowy: 111,35 m²
powierzchnia dachu: 190,00 m²
kąt nachylenia dachu: 40 stopni
wysokość domu: 8,45 m
minimalne wymiary działki: 20,25 x 18,30 m

Materiały i technologia budowy

fundamenty: żelbetowe
ściany nośnie i działowe: z pustaków ceramicznych
strop: gęstożebrowy
pokrycie dachu: dachówka ceramiczna

Koszty budowy

stan surowy zamknięty: 225.000 zł
stan wykończony: 357.000 zł

Projekt został wykonany w pracowni Archand, www.archand.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także