PARTNER PORTALU
Prosta willa w stylu country, łącząca tradycję z nowoczesnością

Prosta willa w stylu country, łącząca tradycję z nowoczesnością

Autor: Radosław Zieniewicz
18 paź 2017 10:18

Inspiracją do urządzenia wnętrz tej willi były tradycyjne rancza w amerykańskim stylu. Zaskoczy ona was otwartymi i dobrze doświetlonymi rozkładem pomieszczeń. Jednak to co najbardziej wyróżnia tę rezydencję to duże przeszklenia, z których roztacza się zapierający dech w piersiach widok na otaczające łąki i lasy.

Ceres House to największy projekt studia Dan Gayfer Design zrealizowany do tej pory. Dom jest położony na jednym z malowniczych zielonych australijskich wzgórz Ceres. Mimo, że przypomina z wyglądu typowe, tradycyjne amerykańskie ranczo to jest luksusową willą z basenem i  przestronnym tarasem.

Ceres House jest „owocem” inspiracji architekturą w stylu amerykańskiego rancza, z typowym dachem dwuspadowym oraz drewnianą elewacją, z którego wnętrz roztaczają się panoramiczne widoki na otaczający malowniczy krajobraz.

To typowy jednokondygnacyjny dom z nowoczesnymi, dużymi przeszkleniami z panoramicznym szerokim kątem widzenia sięgającym nawet 180 stopni.

Dom jest położony na wzgórzu na otwartej przestrzeni, co zrodziło także pewne problemy. Dlatego architekci tak zaprojektowali bryłę i rozmieszczenie okien aby optymalnie osłonić zarówno przestrzenie mieszkalne jak i taras oraz basen przed działaniem wiatru.

Zobacz też luksusową willę na skraju miasta.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także