PARTNER PORTALU
"Pudełkowy" dom nad rozlewiskiem

"Pudełkowy" dom nad rozlewiskiem

Autor: Radosław Zieniewicz
08 maj 2017 09:19

„Box” jest nietypowym domem, który jest urzeczywistnionym marzeniem właściciela. Pragnął on małego domku z widokiem na rozlewisko, otoczone dziewiczymi terenami podmokłymi. Tak powstała koncepcja domu wzniesionego na wzgórzu z szeregu modułowych „boksów”, ze wspaniałym widokiem na otaczającą przyrodę.

Przy wyborze materiałów niezbędnych do wzniesienia tego domu, architekci kierowali się zarówno ich przystępnością cenową, ale też chcieli uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd domu, wkomponowującego się w otaczającą okolice. Dlatego też sięgnęli po czarną stal, kamień, beton, ale też i sklejkę brzozową. Przy budowie tego domu sięgnęli także po otaczające ich surowce.

Ekologiczny dom z „odzysku”

Architekci ze studia Bamesberger Architecture postanowili umieścić dom na zboczu niewielkiego wzgórza. Wiązało się to z wykonaniem wykopu, podczas, którego trzeba było usunąć większe głazy i skały.

Architekci zdecydowali się wykorzystać ten materiał, przy budowie stalowego kominka „obłożonego” wykopanymi głazami. Także drzwi wejściowe zostały wykonane z powalonego drzewa orzechowego, znalezionego na terenie budowy.

Architekci chcieli wykorzystać w pełni potencjał tkwiący w tym malowniczym miejscu, i związać z nim zbudowany dom, wykorzystując dostępne materiały. 

"Open box" we wnętrzu 

Wnętrze domu zostało zaprojektowane jako jedna wielka otwarta przestrzeń z wydzielonymi strefami. Na dolnym poziomie mieści się otwarta kuchnia połączona z jadalnią i salonem. Wyżej, na antresoli mieści się otwarta sypialnia i domowe biuro oraz łazienka z prysznicem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także