PARTNER PORTALU
"Rdzawy" dom farmerski z stali kortenowej

"Rdzawy" dom farmerski z stali kortenowej

Autor: Radosław Zieniewicz
17 paź 2016 11:54

Ten wyjątkowy kanadyjski dom o powierzchni 700 mkw to połączenie nowoczesności i minimalizmu. Inspiracją przy jego tworzeniu był dom kanadyjskiego artysty ludowego Mauda Lewuisa. Stąd w jego wnętrzu znajdziemy prostą i minimalistyczny rozkład pomieszczeń, zaś na zewnątrz ascetyczną monolityczną bryłę "ozdobioną" rdzawym kortenem.

Dom "Enough" zaprojektowany  przez architektów z Sweetapple Architects, położony jest malowniczej dolinie, w kanadyjskim Upper Kingsburg. Dom wyróżnia się prostą, monolityczną bryłą. Dwuspadowy dach, tak jak elewacje, także został pokryty kortenem, co nadało charakterystyczny rdzawy kolor domu. 

W ascetycznych wnętrzach odnajdziemy ciepłe naturalne materiały oraz otwarte, dobrze doświetlone pomieszczenia, dzięki zastosowaniu wielkogabarytowych przeszkleń.  Prostolinijności oraz ciepła poszczególnym wnętrzom nadały barwione podłogowe deski z sosny. Z kolei proste meble, szafki, szafy wykonano ze sklejki. 

Dom wyróżnia się też prostym rozkładem wnętrz. Znajdziemy w nim sypialnie na piętrze. Na parterze zaś otwarty pokój z piecem oraz schody. Dodatkowo na parterze znalazło się miejsce na małą kuchnię, sypialnie i łazienkę.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także