Skandynawska willa z oceanicznym widokiem

Skandynawska willa z oceanicznym widokiem

Autor: Radosław Zieniewicz
17 marz 2017 14:13

Z „Villi P” rozciąga się malowniczy widok na port Fredricia oraz Lilleælt, czyli „Mały Beł” w Danii. Mieszkańcy willi mogą rozkoszować się panoramą na ocean od wyspy Funen po kontynentalną część Danii. Willa wyróżnia się także nietypowym kształtem elewacji tworzącą wzór litery „P”, stąd zresztą też wzięła się nazwa tej rezydencji.

Nietypowy kształt elewacji "Villi P" oraz zapierające dech w piersi widoki, rozciągające się na całą kontynentalną część Danii to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców tej rezydencji.

Przy wykonaniu tego domu wykorzystano typowo proste i skandynawskie materiały, takie jak łupek, cynk i drewno. Jednak dzięki temu że te materiały patynują w czasie i w zależności od zmieniającej się pogody, rezydencja prezentuje się całkowicie inaczej w czasie zimy, wiosny, lata i jesieni. Co więcej materiały zostały tak dobrane, aby wytrzymać surowe, oceaniczne warunki, panujące na zewnątrz.

Z kolei wnętrza rezydencji wyróżnia przejrzysta i prosta skandynawska forma i aranżacja. Odnajdziemy tam także typowe naturalne materiały, takie jak drewno połączone z surowym betonem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także