PARTNER PORTALU
Stylowa willa w nowoczesnym wydaniu. Zobacz projekt i wnętrza!

Stylowa willa w nowoczesnym wydaniu. Zobacz projekt i wnętrza!

Autor: Ewa Kozioł
05 sty 2021 19:34

Projekt klasycznej wilii, która czerpie z historycznych wzorów architektury rezydencyjnej. Dom pełne jest ciekawych detali i skrywa wygodne, nowoczesne wnętrze.

W projekcie Willa Siedziba 2 elewacje domu ozdobiono płytkami klinkierowymi, dodającymi wrażenia solidności i luksusu, które wyróżnią willę wśród otaczających tynkowanych budynków. Jest to projekt klasycznej reprezentacyjnej willi nawiązującej stylem architektonicznym do najlepszych dwudziestowiecznych wzorów podmiejskich rezydencji. Projekt czerpie z historycznych wzorów architektury rezydencyjnej, pełen jest ciekawych detali, a jednocześnie łączy w sobie zupełnie współczesną funkcję wygodnego domu jednorodzinnego.

Piękna bryła domu 

Budynek zaprojektowano na planie prostokąta, z szeroką elewacją frontową i ogrodową, tak aby idealnie pasował na parcelę zbliżoną kształtem do kwadratu, zostawiając miejsce na ładny ogród i sporo miejsca od frontu. Bryła składa się z kilku mniejszych fragmentów. Trzon domu to piętrowa część obudowana wokół parterowymi dobudówkami. Od frontu mamy pięknie zaakcentowane wejście, z szerokimi drzwiami z naświetlami, prowadzącymi do przedsionka i dużego holu. Front to również aż dwa piękne wykusze – kuchni i jadalni oraz balkon z saloniku-biblioteki na piętrze. Wycofany o kilka metrów w tył garaż nie rzuca się w oczy, a zarazem cofnięcie garażu zwiększa podjazd.

Elewacja z tyłu domu jest równie ciekawa. Mamy tutaj dwukondygnacyjne okno z salonu otwierające widok na ogród i pięknie doświetlające pokój dzienny oraz dwa wyjścia na taras: pod romantyczną pergolę oraz do obszernego podcienia, zadaszającego fragment tarasu. Duże okno z gabinetu również otwiera się na stronę ogrodową. Na piętrze szerokie okno balkonowe z balkonem łączy sypialnię państwa domu z widokiem ogrodowym. 

Wygodny układ wnętrza

Wnętrze domu zaprojektowano bardzo funkcjonalnie. Strefa wejściowa na parterze składa się z przedsionka z szatnią, połączonego z reprezentacyjnym holem ze schodami na wprost wejścia. Zakończeniem tej osi jest gabinet. Z holu mam przejście do części dziennej, gdzie znajduje się salon z pustką otwarty na antresolę na piętrze, jadalnię oraz kuchnię z mini-jadalnią. Lewa strona domu to garaż z pomieszczeniem gospodarczym.

Piętro podzielone jest na dwie części – rozdzielone pustką nad salonem i antresolą, będącą domową biblioteką,  a jednocześnie przedłużeniem salonu parteru. Z lewej strony mamy dwie sypialnie dziecięce z garderobami i łazienką, z prawej strony zaś apartament rodziców z garderobą i pokojem kąpielowym oraz dodatkową sypialnię z łazienką.

Dom jest zaprojektowany z energooszczędnych materiałów, ma dobre ocieplenia i nowoczesne instalacje. Będzie niedrogi w użytkowaniu.

Dane projektu

powierzchnia użytkowa: 282,19 m²
kubatura: 1.132,00 m³
powierzchnia zabudowy z podcieniami: 270,66 m²
powierzchnia dachu: 357,79 m² + 7,84 m²
kąt nachylenia dachu: 35 stopni
wysokość domu: 9,20 m
wysokość pomieszczeń: 3,0 m
minimalne wymiary działki: 31,07 x 21,81 m

Materiały i technologia budowy

fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian
strop: monolityczny betonowy
elewacje: płytki klinkierowe
pokrycie dachu: dachówka

Szacunkowe koszty realizacji

stan surowy otwarty: 274.887 zł netto
stan surowy zamknięty: 393.420 zł netto
roboty wykończeniowe: 378.980 zł netto
realizacja pod klucz: 772.400 zł netto

Projekt został wykonany w pracowni MG Projekt, www.mgprojekt.com.pl

Zobacz także Mały dom: świetny projekt o powierzchni 100 metrów. Zobacz!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także