PARTNER PORTALU
Takie domy najchętniej budują Polacy. 10 popularnych i tanich w budowie projektów

Takie domy najchętniej budują Polacy. 10 popularnych i tanich w budowie projektów

Autor: Justyna Łotowska
02 lut 2021 09:40

Jakie domy są najpopularniejsze i najchętniej budowane obecnie w Polsce? Małe, tanie i ekonomiczne w budowie, w przy tym nowoczesne. Zobaczcie 10 naprawdę popularnych projektów małych domów!

Dlaczego tak wielu polskich inwestorów wybiera mały dom? Przyczyn jest bardzo wiele. Po pierwsze, ceny działek w Polsce rosną coraz bardziej, najpopularniejsze projekty domów to więc takie, które idealnie nadają się na małą czy wąską działkę. 

Zobacz więcej tanich domów: Mały i tani dom: 10 ekonomicznych projektów na małą działkę + koszty budowy

Po drugie, rosną też ceny mieszkań w bloku. W wielkich miastach zakup mieszkania to koszt porównywalny właśnie z budową niewielkiego domu na własnej działce, stąd tak dużo popularność projektów, których cena budowy nie jest wygórowana. Mały dom to po prostu alternatywa w stosunku do średniej wielkości mieszkania w bloku. Taki niewielki dom, zwłaszcza za miastem, jest też wybierany coraz częściej jako nasz „drugi dom” – siedlisko letniskowe lub dom całoroczny, w którym spędzimy jesień życia.

Domy bez pozwolenia na budowę: Domy bez pozwolenia na budowę: 7 ciekawych projektów do 35 m2

Kolejną wielką zaletą małego domu jest niski koszt jego budowy. Koszty obniża mniejsza liczba zużytych materiałów budowlanych, niższy koszt robocizny (budowa zwyczajnie trwa krócej). Znaczenie ma tu zarówno kształt dachu (im prostszy, tym tańszy), jak i bryła domu oraz brak piętra czy poddasza, które zwiększa koszty budowy.

Czytaj też: Dom w cenie mieszkania. 15 projektów z kosztami budowy

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także