×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Ten mały dom ma 93 metry i wygodne wnętrze. Świetny projekt dla rodziny!

Ten mały dom ma 93 metry i wygodne wnętrze. Świetny projekt dla rodziny!

Autor: Ewa Kozioł
03 marz 2023 13:51
Aktualizacja: 19 kwi 2023 20:25

Ten dom to idealna propozycja dla osób, które szukają małego domu, który będzie niedrogi w budowie i w późniejszym utrzymaniu. Nowoczesny dom ma wygodne wnętrze o powierzchni 93 m². 

  • Dom na Przytulnej to projekt małego, parterowego ze strychem domu jednorodzinnego. 
  • Powierzchnia użytkowa domu wynosi 93 m² i zapewnia komfortowe warunki życia 3-4-osobowej rodziny.
  • Dom można zbudować na wąskiej działce. Minimalne wymiary działki, na jakiej można rozpocząć inwestycję to 17,00 x 21,50 m.

Bryła domu zaprojektowana została na prostokątnym rzucie przykrytym dwuspadowym, łagodnym dachem. Kąt nachylenia dachu wynosi 25 stopni. Architektura budynku jest nowoczesna o oszczędnym detalu. Nie znajdziemy tu zbędnych ozdób. Sensem domu jest prostota i funkcjonalność. Projektując ten dom architektom zależało, aby późniejsza eksploatacja była bezproblemowa.

Elewacje domu zdobią duże przeszklenia okien i fragmenty ścian w kontrastującym kolorze. Wejście zaakcentowane zostało ciekawym zadaszeniem, które osłania podest. Od strony ogrodowej głównym bohaterem są szerokie drzwi balkonowe, łączące salon z tarasem. Biała elewacja skontrastowana jest z betonowymi elementami dekoracyjnymi.

Wnętrze projektu dom

Dom na zaprojektowano z myślą o bardzo praktycznym wnętrzu. Został zachowany podział na część dzienną i nocną. Salon, kuchnia w literze U i jadalnia to miejsce odpoczynku i spędzania wolnego czasu. Na środku domu ustawiona została masywna ściana telewizyjno-kominkowa. Za ścianą, korytarzem dostajemy się do sypialni, łazienek i pomieszczenia gospodarczego.

W salonie mamy zestaw mebli wypoczynkowych oraz wygodny stół jadalny. Otwarta kuchnia powiększa przestrzennie pokój dzienny. Otwarcie salonu na taras i ogród stanowi atrakcję i powiększa optycznie wnętrze, a dodatkowe wyjście z sypialni rodziców na taras jest jeszcze jednym uroczym dodatkiem.

Koszt budowy domu

Konstrukcja domu jest prosta, a budynek został zaprojektowany jako energooszczędny. Cała bryła zamknięta jest czterema ścianami prostokątnego rzutu. Ściany zwieńczone są dwuspadowym dachem w konstrukcji z wiązarów. Jest to kolejne proste i ekonomiczne rozwiązanie. W przestrzeni dachu przewidziano strych jako dodatkowe miejsce do zagospodarowania na domowy magazyn.

Budynek jest bardzo dobrze ocieplony i wyposażony w nowoczesne instalacje. Dzięki tym rozwiązaniom jest energooszczędny, a jego eksploatacja będzie ekonomiczna. Dodatkowo, prosta forma i łatwa konstrukcja znakomicie ułatwia i przyspiesza budowę oraz ułatwia późniejszą eksploatację i serwisowanie budynku.

Dane projektu domu: 

powierzchnia użytkowa: 93,00 m²
kubatura: 549,00 m³
powierzchnia zabudowy bez podcieni: 121,50 m²
powierzchnia dachu: 168,17 m²
kąt nachylenia dachu: 25 stopni
wysokość domu: 5,57 m (5,87 m z podmurówką)
wysokość pomieszczeń: 2,70 m
minimalne wymiary działki: 17,00 x 21,05 m

Materiały i technologia budowy

fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
ściany zewnętrzne: ściany murowane -  bloczki gazobetonowe 24 cm + styropian
strop: wiązary drewniane prefabrykowane z przestrzenią strychową
elewacje: tynk cienkowarstwowy
pokrycie dachu: dachówka

Szacunkowe koszty budowy netto

stan surowy otwarty: 121.865 zł
stan surowy zamknięty: 208.270 zł
roboty wykończeniowe: 138.872 zł
realizacja pod klucz: 347.142 zł

Projekt został wykonany w pracowni MG Projekt, www.mgprojekt.com.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także