Top 8 designerskich domów o nietypowej bryle

Top 8 designerskich domów o nietypowej bryle

Autor: Radosław Zieniewicz
25 maj 2017 13:16

Konstrukcja wspornikowa daje ogromne wariacje w aranżacji bryły domu. Jednak ten typ konstrukcji sprawdza się najlepiej przy budowie domów na nierównym, często niestabilnym terenie, takim jak wzniesienia lub wzgórza, zapewniając użytkownikom domów wspaniałe widoki na otaczający krajobraz. Jednak konstrukcje wspornikowe mają też swoje wady.

W nowoczesnym projektowaniu domu, coraz większe znaczenie zyskują  oryginalne bryły rezydencji, mające zapewnić wspaniałe walory użytkowe takie jak choćby panoramiczne widoki, bezpieczne życie w lokalizacji dość nietypowej, często niedaleko parków krajobrazowych lub po prostu przyrody.

Domy muszą być wznoszone w zgodzie z ekologicznymi trendami, tak aby budowa jak najmniej ingerowała w otaczającą przyrodę. 

Tutaj idealnie sprawdzają się stalowe konstrukcje wspornikowe, na których opierają się częściowo lub całkowicie płyty fundamentowe lub kondygnacyjne.

Dom na wsporniku

Konstrukcja wspornikowa daje ogromne wariacje w aranżacji bryły domu, pozwala stworzyć rezydencję nietuzinkową, różniącą się od tysięcy innych. A tego właśnie poszukuje każdy bogatszy inwestor, który chce aby jego życie było niepowtarzalne, wyróżniające się od stylu życia innych ludzi.

Jednak stalowe konstrukcji sprawdza się najlepiej przy budowie domów na nierównym, często na mało stabilnym terenie, takim jak wzniesienia lub wzgórza. W ten sposób wewnętrzna część użytkowa wychodzi głęboko poza obręb terenu, w kierunku pięknych krajobrazów, zapewniając niezapomniane doznania, "podnoszące" ciśnienie użytkownikom, a odwiedzającym powód do zazdrości.

Wady na wspornikach

Konstrukcje wspornikowe  są niestety droższe. Wykorzystanie stali w konstrukcji zwiększa koszty związane z budową takiej rezydencji. Dodatkowo projekt jest trudniejszy i bardziej skomplikowany w wykonaniu, co przekłada się na jego wyższą cenę. Jednak coraz więcej inwestorów decyduje się na takie rozwiązania, nie zważając na większe koszty budowy. 

Zobacz dom "White Line" także zbudowany na konstrukcji wspornikowej.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także