×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Wow! Ten dom jest naprawdę zielony! Zobaczcie niezwykły projekt!

Wow! Ten dom jest naprawdę zielony! Zobaczcie niezwykły projekt!

Autor: Justyna Łotowska
Dodano: 26 marz 2021 11:22
Zaktualizowano: 31 marz 2021 10:45

Ten duży, bo aż 400-metrowy dom został zaprojektowany dla czteroosobowej rodziny, i to w taki sposób, że wszystkie pomieszczenia są połączone horyzontalnie. Jego największą ozdobą jest z pewnością piękne patio z bujną, żywą zielenią!

 To zrównoważony i przestronny budynek, w którym zacierają się granice między przestrzenią wewnętrzną i zewnętrzną. W centrum części mieszkalnej króluje bujne, zielone patio, a drzwi przesuwne od podłogi do sufitu zapewniają otwarte widoki na otaczający ogród i basen. Szafki, kuchnie i meble zostały zaprojektowane na zamówienie i wykonane na miarę. Wszystko po to, aby architektura i wystrój wnętrz tworzyły spójną całość.

Materiały czerpane z natury. Tu króluje drewno!

Dzięki purystycznemu podejściu do projektowania i minimalistycznym materiałom architekci z pracowni Bedaux de Brouwer i i29 stworzyli dom luksusowy, ale nie pretensjonalny. W całym wnętrzu widzimy duże drewniane okładziny, które spajają je w jedną całość.  Wszystkie szafy, garderoby, ściany, drzwi przesuwne i łóżka są wykonane z tego samego drewna i wykończone w identyczny sposób. 

Na zewnątrz domu zwraca uwagę nowoczesna i minimalistyczna elewacjea z czarnej cegły oraz duże donice z zielenią , które projektanci postanowili zintegrować bezpośrednio z frontem budynku. Dom został zbudowany z myślą o efektywnym wykorzystaniu energii - z geotermalnym magazynem energii, pompą ciepła i kolektorami słonecznymi na dachu. Celem było naturalne połączenie wnętrza z zewnętrzem.

Zobacz inny projekt z tej samej pracowni: Ten projekt cię zaskoczy! Nowoczesny dom weekendowy nad jeziorem

Dom oferuje wiele otwartych widoków i przeszkleń, ale jednocześnie jest chroniony przed ciekawskim wzrokiem przez bujną zieleń i przemyślane rozmieszczenie pomieszczeń. W efekcie architekci stworzyli idealne miejsce do spędzania czasu w relaksującej atmosferze luksusu i bliskości z naturą. 

Projekt: pracownia 129 (Holandia). Zdjęcia: i29/Ewout Huibers

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także