PARTNER PORTALU
"Zielony dom" położony na malowniczym klifie

"Zielony dom" położony na malowniczym klifie

Autor: Radosław Zieniewicz
10 paź 2016 10:26

Ten modułowy dom z zielonym dachem położony na klifie nad malowniczą plażą Avalon w Australii powstał w zaledwie w 6 tygodni. Avalon house jest proekologiczny w każdym calu. Zastosowane w nim materiały zostały pozyskane i użyte w zgodzie z poszanowaniem naturalnego środowiska i potrzebami jego właścicieli.

Architekci ze studia ArchiBlox zdecydowali się na modułowy typ domu nie tylko ze względu na krótki czas realizacji, ale też  żeby podczas jego budowy ingerencja w otaczające środowisko była możliwie jak najmniejsza.

To właśnie troska o naturalne środowisko towarzyszyła architektom zarówno przy projektowaniu, jak i wznoszeniu modułowego Avalon House o powierzchni 106 mkw. Zdecydowano się na technologię modułową, dzięki czemu wszystkie elementy (moduły domu, wraz z wykończeniem wnętrz) powstały w fabryce i gotowe zostały dowiezione na działkę budowlaną.

W harmonii z naturą

Przy budowie domu zastosowano wiele rozwiązań energooszczędnych. Choćby takim rozwiązaniem jest zielony, żywy dach, który nie tylko minimalizuje spływ wód opadowych i erozje klifu wokół domu, ale też chroni wnętrza przed nadmiernym ogrzaniem. Zielony dach także usprawnia wentylację wewnątrz domu.  

Ponadto architekci zdecydowali się zastosować naturalne drewno "z odzysku" na elewacji domu. Architekci z Archiblox czuwali także nad tym, aby przy wykonywaniu drewnianej elewacji, ekologiczne zużycie materiału nie wiązało się z jego bezsensownym marnotrawstwem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także