Zobacz 18 domów dla lalek stworzonych przez słynnych architektów

Zobacz 18 domów dla lalek stworzonych przez słynnych architektów

Autor: Radosław Zieniewicz
01 cze 2017 08:51

Dziś Dzień Dziecka. Dlatego też na naszym portalu nie mogło zabraknąć tematyki związanej z tym świętem. Połączyliśmy ją z naszą pasją oraz z tym, co kochają dzieci, czyli m.in. domki dla lalek. Prezentujemy najciekawsze pod względem architektonicznym, domki dla lalek, zaprojektowane przez największych i najpopularniejszych architektów, takich jak Zaha Hadid. Wiele z ich dzieł może spokojnie pretendować do uzyskania "statusu" dzieła sztuki.

Bądźmy poważni. Prawdopodobnie nikt z nas nie stanie się dumnym właścicielem rezydencji zaprojektowanej przez taką architektkę, jak  Zaha Hadid. Ale dom lalek? Taki "dom" może "zmieścić" w sferze naszych możliwości finansowych, zakładając, że mamy zgromadzone tysiące złotych na taki "niebagatelny" wydatek. Ale czego się nie robi dla dzieci, prawda?

Wbrew pozorom, domy lalek, zaprojektowane przez słynnych architektów to zasadniczo bardzo, ale to bardzo drogie zabawki. Zaha Hadid możemy zaliczyć do grona 20 architektów, którzy specjalnie z myślą o dzieciach zaprojektowali własny dom dla lalek na rzecz "KIDS", organizacji zajmującej się dziećmi niepełnosprawnymi i ich rodzinami.

Domek nie do zabawy?

Zaha Hadid zaprezentowała konstrukcję domu dla lalek wykonanej z faulującej struktury drewnianej oraz żywicy. Domek może być układany i rozkładany w różnych konfiguracjach, podobnie jak puzzle. Obecnie cena tej zabawki wynosi 9 tys. funtów. Możemy ją go zakupić za pośrednictwem  aukcji internetowych.

Jednak, ostatecznie nasuwa się pytanie: czy nasze dziecko, córka w szczególności córka, będzie bawić się takim domkiem i czy w ogóle pozwolimy jej na zabawę. Bardzo łatwo jest zniszczyć dom dla lalek, szczególnie taki warty 9 tys. funtów...

Zastanawiasz się jak to jest żyć w takim małym domku dla lalek? Zobacz w takim razie jeden z najmniejszych domów na świecie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także