Zobacz drewniany domek na skraju "malowniczego" lasu

Zobacz drewniany domek na skraju "malowniczego" lasu

Autor: Radosław Zieniewicz
26 kwi 2017 10:51

Ta mała, drewniana rezydencja, zaprojektowana przez studio architektoniczne Pikaplus zajęła drugie miejsce w ogólnokrajowym konkursie na najlepszy dom drewniany w Słowenii. Wyróżnia ją zatarcie granicy między przestrzenią mieszkalną, a otaczającym zielonym krajobrazem. Sprawdźcie jak udało się to zrobić architektom ze słowiańskiego studia.

Ten dom umiejscowiony jest na skraju lasu, a zaprojektowany z myślą o zapewnieniu przytulnego schronienia jej mieszkańcom. Architektom zależało na stworzeniu ciepłych wnętrz, jednocześnie zapewniając mieszkańcom uczucie, jakby przebywali na zewnątrz, na świeżym powietrzu.

Przy budowie domu wykorzystano drewno, które dominuje nie tylko na fasadzie budynku, ale także w jego wnętrzu.

Poczuj się jak w lesie

Wszystkie pokoje, z wyjątkiem łazienki, wychodzą naprzeciwko wysokich przeszkolonych elewacji. Dzięki temu mieszkańcy mogą podziwiać żywe i soczyste kolory pobliskich łąk oraz zieleń lasu.

Pokój dzienny, jadalnia, kuchnia i łazienka z sauną umiejscowiono na parterze. Z kolei dwie półotwarte sypialnie znajdują na górnym piętrze z widokiem na pokoje na niższej kondygnacji.

Przy aranżacji wnętrz wykorzystano jasne, drewniane deski, którymi zostały pokryte nie tylko podłoga, ale też i ściany oraz sufit.

Architekci zdecydowali się na wyeksponowanie naturalnego ciepłego koloru drewna oraz jego usłojenia, by podkreślić jedność wnętrza domu z otaczającą go przyrodą.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także