×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Zobacz eleganckie wnętrza mediolańskiego domu

Zobacz eleganckie wnętrza mediolańskiego domu

Autor: Radosław Zieniewicz
24 lip 2018 08:05

Mediolański "House of a collector", na każdym rogu dosłownie zaskakuje indywidualnie zaprojektowanymi wnętrzami, które posiadają własny niepowtarzalny charakter. Jednak w przeszłości nie zawsze tak było. Ten efekt udało się uzyskać projektantce Giovanni Musice, która odpowiada za kompletną renowację tego mediolańskiego domu jednorodzinnego. Łazienki także przeszły ogromną metamorfozę i nabrały koloru.

nazwa projektu: House of a collector

lokalizacja: Mediolan, Włochy

projekt: architekt Giovanni Musica - MGAlab Architettura

klient: prywatny

nazwy serii: Haptic, Feelgood, Diametro 35 and Almeno in due

Nowe wnętrza tego domu to udany mariaż współczesnego stylu aranżacyjnego z pamiątkami  pochodzącymi z różnych wypraw klienta. Pomieszczenia przepełniają ciepłe barwy i naturalne kolory ziemi, które doskonale łączą się z jaskrawymi akcentami, jeszcze bardziej przy tym podkreślając obecność znajdujących się w nich pamiątek i skarbów z podróży.

Jaskrawa czerwień w łazience

Tak jest w przypadku dwóch łazienek domu "House of a collector", gdzie kolor gra przysłowiowe główne skrzypce. Przy aranżacji pierwszej łazienki, architektka postawiła na  ulubiony kolor klienta – jaskrawą czerwień, którą można bez trudu odnaleźć na kaloryferze, w akcesoriach, lampie, a nawet na elastycznym wężu prysznicowym.

Czytaj także: Piękny wiejski dom. Zobacz jak go urządzono

Odnajdziemy tam charakterystyczną serię baterii podtynkowych Feelgood firmy Ritmonio stanowiącą swoistą "wisienkę na torcie" strefy prysznicowej i odważnie zaaranżowanej łazienki. Z kolei zamontowane tam baterie łazienkowe z serii Haptic wyróżnia betonowe wykończenie rękojeści, które koresponduje z stonowanymi szarościami. 

W drugiej łazience, od razu rzuca się w oczy ikoniczna seria Diametro 35 Ritmonio, która idealnie wpisuje się w zróżnicowaną kolorystykę i eleganckie wzornictwo.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także