×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU

Dom w serduszkach, zgodny z gustami Inwestorów

Autor: Wojciech Napora
17 maj 2017 07:13

Po raz kolejny Pracownia ARCHON+ zaprosiła Inwestorów do wspólnego projektowania domu, w którym chcieliby zamieszkać. Uczestnicy facebookowej zabawy „Zaprojektuj z nami swój wymarzony dom” decydowali o wyglądzie bryły domu, stylu wykończenia elewacji, lokalizacji poszczególnych pomieszczeń. W efekcie powstał projekt „Dom w serduszkach”, który jest jedną z ostatnich nowości w ofercie ARCHON+.

 • Dane Techniczne:
 • Kubatura834.71 m³
 • Powierzchnia użytkowa141.41 m²
 • Powierzchnia garażu18.68 m²
 • Powierzchnia zabudowy129.30 m²
 • Wysokość kalenicy8.48 m
 • Kąt nachylenia dachu min40 °
 • Szerokość działki21.70 m
 • Długość działki17.30 m
 • Koszt projektu2660 PLN

Projekt „Domu w serduszkach” należy do kolekcji: projekty domów tanich w budowie, jego zwarta bryła, dwuspadowy dach oraz proste rozwiązania konstrukcyjne pozytywnie wpływają na ekonomikę realizacji oraz użytkowania. Nowoczesny wygląd budynku uzyskano dzięki kompozycji materiałów wykończeniowych. Główna baza to jasny tynk, w akcentach zastosowano drewnianą okładzinę, atrakcyjnie prezentuje się przeszklona balustrada balkonu oraz duże narożne okno, będące ozdobą strefy frontowej budynku.

Uczestnicy zabawy zdecydowali również o wyglądzie strefy wspólnego relaksu na świeżym powietrzu. Finalnie zaprojektowano częściowo zadaszony taras, z nowoczesną pergolą, gdzie można zaaranżować letnią jadalnię. Na tarasie jest też miejsce na zestaw mebli ogrodowych, aby domownicy mogli wypoczywać w promieniach słońca.

Parter to wygodna strefa dzienna z szerokimi przeszkleniami, otwierającymi dom na widok zewnętrzny. Kuchnia wyróżnia się dobrą organizacją funkcji, przewidziano tutaj możliwość montażu wysokiej zabudowy, barek śniadaniowy, a jej program użytkowy wzbogaca spiżarka. Naturalną barierę pomiędzy częścią mieszkalną a jednostanowiskowym garażem i kotłownią stanowi obszerny wiatrołap. Został ona ładnie doświetlony naturalnym światłem i posiada odpowiednią ilość miejsca na pojemne szafy ubraniowe. 

W „Domu w serduszkach” mieszkańcy mają możliwość różnorodnego przystosowania pokoju na parterze do indywidualnych potrzeb. W jego bezpośrednim sąsiedztwie zaprojektowana została łazienka z prysznicem, dzięki czemu powstała komfortowa strefa gościnna z otwarciem na taras. Pokój może także pełnić funkcję dodatkowej sypialni dla dziecka lub domowej pracowni z obszernym biurkiem i licznymi półkami na dokumenty.

Poddasze w prezentowanym projekcie domu to w całości strefa nocna, a w niej cztery wygodne i pięknie doświetlone pokoje, duża garderoba, pralnia oraz komfortowa łazienka z bogatym programem użytkowym. Przy sypialni rodziców przewidziano dodatkową prywatną garderobę.

Projekt „Domu w serduszkach” należy do kategorii: projekty domów z poddaszem użytkowym, projekty domów nowoczesnych.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także