PARTNER PORTALU

Dom z Tarasami na wąską działkę od bb-studio. Zobacz projekt 250 mkw

Autor: Radosław Zieniewicz
07 wrz 2016 09:45

Ten "Dom z Tarasami" został zlokalizowany na nietypowej wąskiej działce w otoczeniu pagórków i wzgórz oraz kamieniołomów Tarnowskich Gór i Bytomia. Jego forma i nazwa nawiązują do możliwości podziwiania widoków niemalże z każdej strony – zarówno na dachu parteru, jak i na dachu piętra.

  • Dane Techniczne:
  • Kubatura720 m³
  • Powierzchnia użytkowa250 m²
  • Powierzchnia garażu40 m²
  • Powierzchnia zabudowy210 m²

Wspaniały widok na liczne pagórki, wzgórza i kamieniołomy Tarnowskich Gór i Bytomia  stanowił istotny element dużych przeszkleń w domu.

Nad parterem zaprojektowano dwa tarasy eksponujące widoki dookoła: jeden od frontu nad garażem, drugi od strony sypialni.

Przy tworzeniu projektu przyjęto dopasowanie do różnicy poziomów na działce: zachowano zróżnicowanie wysokości posadowienia parteru: nieco obniżony salon o wyższej wysokości kondygnacji. 

Architekci z bb-studio zaprojektowali jednoprzestrzenny otwarty salon z widokiem na kominek i klatkę schodową. Przestrzennie, salon stanowi element centralny domu, przez który użytkownicy będą za każdym razem przechodzili. 

Efektowny łamany otwarty bieg schodów potęguje wrażenie magii i wielkości przestrzeni, pomimo że schody nie odsłaniają zbyt wiele piętra.

 Zdaniem architektów z pracowni studio-bb "Dom z Tarasami" to przykład kompromisu nowoczesnej architektury, przy jednoczesnym wyważonym podejściu do zwartej energooszczędnej formy i efektownej funkcji budynku jednorodzinnego.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także