PARTNER PORTALU

Nowoczesny dom z tradycyjnym 2-spadowym dachem. Zobacz projekt!

Autor: Radosław Zieniewicz
04 sty 2017 15:32

Projekt domu Zx95 to idealne dobre rozwiązanie dla osób, które pragną zamieszkać w domu o nowoczesnym stylu, a warunki zabudowy nie pozwalają na budowę z płaskim dachem. Zx95 idealnie sprawdzi się w warunkach o wymogach zabudowy budynku z dachem dwuspadowym.

  • Dane Techniczne:
  • Kubatura609.39 m³
  • Powierzchnia użytkowa155.3 m²
  • Powierzchnia garażu20.2 m²
  • Powierzchnia zabudowy161 m²
  • Wysokość kalenicy9.33 m
  • Kąt nachylenia dachu min35 °
  • Kąt nachylenia dachu max35 °
  • Szerokość działki23.12 m
  • Długość działki19.52 m

Projekt Zx95 ma powierzchnię ok. 155 m2. Przeznaczony jest na działki o warunkach zabudowy z obowiązkowym dachem 2-spadowym.

Dom jest dwukondygnacyjny, posiada podział na strefę dzienną oraz nocną.

Parter od środka

W parterze bryła została przełamana sześcianem wysuniętym z dwóch stron elewacji. Znajdują się tam garaż oraz pomieszczenia gospodarcze.

Jednostanowiskowy garaż posiada przejście do domu przez duże pomieszczenie gospodarcze. Istnieje możliwość doprojektowania dodatkowych drzwi, aby kotłownia była dostępna z zewnątrz. Wówczas mamy ułatwiony dostęp do kosiarki, sprzętów potrzebnych do pielęgnacji ogrodu, oraz ubrań roboczych.

Na wprost wejścia do domu prezentuje się zielony ogród dobrze widoczny przez duże przeszklenia okazałego salonu. Piękny kominek, gustowne obrazy wiszące na ścianach i apetyczna jadalnia, przykuwają uwagę odwiedzających nas gości.

Kuchnia posiada układ otwarty, jednak dzięki postronnemu jej ulokowaniu, sposób przygotowywania potraw i rodzinne przepisy pozostaną sekretem.

W korytarzu, przy schodach, blisko salonu mieści się wc dla gości, za nim master bedroom, czyli sypialnia z prywatną łazienką i garderobą. To doskonałe rozwiązanie dla osób starszych, które nie są już zdolne do większego wysiłku fizycznego związanego z chodzeniem po schodach.

Gdyby zaszła zaś potrzeba dodania jeszcze jednej sypialni, to można ją ulokować w miejscu pomieszczenia gospodarczego, zaś kotłownię należy wówczas przenieść w miejsce prywatnej łazienki strefy nocnej parteru.

Poddasze mieszkalne

Po wejściu po schodach przemierzamy hol, który kończy się antresolą z prawej strony, tam, gdzie jest duży skos dachu i otwarta przestrzeń rozpościerająca się nad parterem.

Dzięki dużej wysokości pomieszczenia można pozwolić sobie na wstawienie np. wysokiej choinki w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Antresola jest punktem widokowym, z którego można spoglądać na salon i z odległości obserwować przebieg spotkań.

Każda z sypialni została urządzona własnoręcznie przez Panią domu. Posiadają prywatne garderoby, które pozwolą na należyte segregowanie ubrań.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także