PARTNER PORTALU

Polska "kostka" całkowicie od nowa. Zobacz projekt modernizacji!

Autor: Radosław Zieniewicz
18 paź 2017 13:45

Prezentujemy projekt Dom Julianów, przygotowanego specjalnie dla właścicieli starej „kostki”. Dom Julianów położony jest w jednej z najpiękniejszych dzielnic Łodzi, w sąsiedztwie parku Julianowskiego. Dzięki gruntownej przebudowie stary budynek zyska nie tylko większą powierzchnie użytkową, ale też i nowoczesną bryłę.

  • Dane Techniczne:
  • Powierzchnia użytkowa181 m²
  • Powierzchnia garażu35 m²
  • Powierzchnia zabudowy131 m²
  • Wysokość kalenicy6.9 m
  • Kąt nachylenia dachu min3 °
  • Kąt nachylenia dachu max3 °

Nazwa projektu: Dom Julianów

Lokalizacja: Łódź

Pracownia: mia-architekci

Autorzy: arch. Małgorzata Zdzieńkowska, arch. Agnieszka Kierys-Czernicka

Bryła „kostki” przeszła całkowitą odnowę i została uporządkowana i wkomponowana w otaczającą zieleń. Na elewacji zastosowano tynk w kolorze białym i szarym oraz okładzinę drewnopodobną z płyt HPL.

W projekcie znalazło się miejsce na uporządkowanie i zagospodarowanie otaczającego terenu działki o powierzchni 730 m kw. oraz wymianę ogrodzenia, tak aby wkomponowywała się w nowoczesny wgląd bryły. 

Odnowione wnętrza

Na parterze architektki zdecydowały się na powiększenie części dziennej, poprzez częściowe zabudowanie tarasu. Dzięki temu mieszkańcy domu będą mogli cieszyć się  słoneczną jadalnią, z dużymi, narożnymi oknami na całej szerokości ścian. W strefie wejściowej dobudowano wiatrołap z zadaszeniem schodów.

Poprzez podniesienie stropodachu i rozbudowę budynku. Istniejący strych zostanie zaadaptowany na powierzchnię użytkowo-mieszkalną, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli się cieszyć dodatkowym, wygodnym piętrem z 3 przestronnymi sypialniami, funkcjonalnymi garderobami i łazienką.

Zobacz projekt nowoczesnego, ale taniego i prostego w budowie domu parterowego!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także