×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Projekt nowoczesnego, parterowego domu z płaskim dachem

Autor: Wojciech Napora
03 kwi 2017 10:46

„Dom w hurmach” ARCHON+ o powierzchni 128,47 m kw. (+ garaż 39,01 m kw. + kotłownia 4,73 m kw.) to projekt domu parterowego, który idealnie wpisuje się w nowoczesny design oraz funkcjonalne podejście do organizacji przestrzeni wewnętrznej. Minimalistyczna bryła z płaskim dachem, starannie dopracowane proporcje oraz atrakcyjnie wykończone elewacje zapewniają mu niepowtarzalny i bardzo efektowny wygląd.

  • Dane Techniczne:
  • Kubatura940.47 m³
  • Powierzchnia użytkowa128.47 m²
  • Powierzchnia garażu39.01 m²
  • Powierzchnia zabudowy220.44 m²
  • Wysokość kalenicy4.28 m
  • Szerokość działki17.75 m
  • Długość działki35.35 m

Naturalne okładziny pięknie prezentują się w oprawie białego tynku i harmonijnie integrują dom z ogrodem. Liczne przeszklenia zapewniają mieszkańcom stały kontakt z przyrodą, dzięki nim wnętrze jest pełne naturalnego światła i wydaje się bardziej przestronne.

Atrakcyjnym przedłużeniem strefy wypoczynkowej domu jest częściowo zadaszony taras – idealne miejsce na kącik kawowy. W projekcie zastosowano przesuwne drzwi tarasowe, które umożliwiają płynną komunikację, tworząc jednocześnie wspaniały efekt wizualny wzajemnego przenikania przestrzeni domu z ogrodem.

Funkcjonalne projekty domów parterowych powinny wyróżniać się czytelnym programem użytkowym, który będzie optymalnie dostosowany do różnych potrzeb domowników. W ramach otwartej części dziennej, prezentowanego projektu „Domu w hurmach”, wyraźnie zdefiniowano przestrzeń o odmiennych funkcjach. Salon z sofą przed kinem domowym i kominkiem to miejsce komfortowego wypoczynku dla całej rodziny. Wspaniale prezentuje się jadalnia, którą doświetla duże narożne okno, zapewniając przyjemną atmosferę w czasie posiłków. W programie kuchni mamy do dyspozycji wygodny blat do pracy, barek śniadaniowy, wysoką zabudowę oraz spiżarnię.

W części nocnej, dostępnej z osobnego korytarza znajdują się trzy sypialnie, każda z nich posiada wyjście na wspólny taras. Bardzo komfortowe warunki oferuje strefa rodziców, którą zaprojektowano w formie apartamentu z łazienką i garderobą.

Garaż i kotłownia nie wliczają się do powierzchni użytkowej.

Zobacz szczegóły na www.archon.pl

Autor projektu: ARCHON+ Biuro Projektów

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także