Zobacz projekt dużego piętrowego domu 170 mkw

Autor: Radosław Zieniewicz
15 maj 2017 10:18

Dom Zx82 dedykowany jest dla rodziny z dwojgiem lub trojgiem dzieci. Nie zapominajmy, że na parterze jest dodatkowy pokój, który niekoniecznie musi być gabinetem. Bez wątpienia proponowany projekt posiada w sobie wszystkie pomieszczenia, które zapewnią mieszkańcom wygodne i przyjemne życie.

  • Dane Techniczne:
  • Kubatura552.68 m³
  • Powierzchnia użytkowa176.3 m²
  • Powierzchnia zabudowy127.1 m²
  • Kąt nachylenia dachu min2 °
  • Kąt nachylenia dachu max2 °
  • Szerokość działki20.76 m
  • Długość działki17.66 m
  • Koszt projektu3370 PLN

Zx82 jest projektem domu, którego myśl przewodnią jest "nowoczesny design". Przykład budynku z pełnym piętrem, płaskim dachem, zaprojektowany na planie zbliżonym do kwadratu.

Powierzchnia użytkowa budynku to ponad 170 m2. Dom jest w kształcie kostki, z elewacjami wykończonymi białym tynkiem i płytkami elewacyjnymi. Na balkonach zastosowano balustradę z dużymi przeszkleniami, które dodają budynkowi charakteru.

Przestronny parter

Główne wejście do domu znajduje się pod balkonem, który pełni jednocześnie funkcję zadaszenia. Na pierwszy rzut oka wejście nie jest widoczne, ponieważ do budynku wchodzi się od boku patrząc na elewacje frontową.

Z wiatrołapu mamy możliwość bezpośredniego dostępu do garderoby. Idąc wzdłuż wejściowego korytarza mijamy po prawej stronie kolejno duże pomieszczenie gospodarcze na paliwo stałe i schody na piętro, natomiast po lewej stronie WC i wejście do salonu z jadalnią i aneksem kuchennym. Naprzeciw korytarza, przy schodach, znajduje się gabinet.

Strefa dzienna umiejscowiona jest w prawej części domu, przewidziane są w niej duże okna od jadalni do końca salonu. Dodatkowym atutem projektu jest jasna, ustawna kuchnia z wygospodarowaną spiżarnią. Łączna powierzchnia parteru to ok. 85 m2.

Przemyślane piętro 

Po wejściu na piętro, po prawej stronie mamy dostęp do łazienki, z osobnym wejściem przeznaczonym na pralnię. Kolejnymi pomieszczeniami zlokalizowanymi na piętrze są 3 sypialnie z wygospodarowaną przestrzenią na garderoby, w tym jedna dodatkowo posiada własną łazienkę.

Każdy pokój ma bezpośrednie wyjście na przynajmniej jeden z dwóch balkonów. Na końcu korytarza przewidziano miejsce na szafę.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także