PARTNER PORTALU

Zobacz projekt małego, funkcjonalnego domu

Autor: Radosław Zieniewicz
09 sty 2017 10:06

Projekt "Domu w peperomiach" to wzorowy przykład udanego połączenia nowoczesnej bryły budynku z klarowną i funkcjonalną przestrzenią użytkową. Ten projekt docenią osoby poszukujące małego, parterowego domu.

  • Dane Techniczne:
  • Kubatura752.76 m³
  • Powierzchnia użytkowa119.05 m²
  • Powierzchnia zabudowy178.37 m²
  • Wysokość kalenicy4.22 m
  • Szerokość działki25.2 m
  • Długość działki19.2 m
  • Koszt projektu2170 PLN

Projekt "Dom w peperomiach" to przykład nowoczesnego domu parterowego, łączący ciekawą formę bryły budynku z funkcjonalną przestrzenią wewnętrzną urządzoną na najwyższym poziomie.

Bryła domu wyróżnia efektywny wygląd dzięki oryginalnie zaprojektowanym zadaszeniom stref wejściowych oraz biało-grafitowej kolorystyce. 

Warto zwrócić szczególną uwagę na panoramiczne przeszklenie salonu oraz udane zadaszenie tarasu. Jego wielkość oraz forma sprawi że stanie się on jednym z najbardziej ulubionych, rodzinnych miejsc relaksu na świeżym powietrzy w okresie letnim.

Funkcjonalnie urządzony

Projekt wnętrz "Domu w peperomiach" jest synonimem użyteczności i czytelnego podziału stref użytkowych. Część dzienną wyróżnia się reprezentatywnie i komfortowo urządzoną przestrzeń, dzięki czemu na pewno sprawdzi się jako centrum życia rodzinnego.

W przestronnym salonie odnajdziemy wygodny zestaw wypoczynkowy, umiejscowiony przy kominku i kinie domowym. Z kolei duży stół rodzinny można swobodnie rozłożyć w święta lub urodziny. 

Na zadaszony taras można przejść bezpośrednio z salonu, dzięki czemu stanowi on naturalne przedłużenie tego pomieszczenia. Takie udane połączenie powoduje nie tylko naturalne wydłużyć salonu, ale też i jest gwarancją relaksu także n świeżym powietrzu, niezależnie od panujących warunków pogodowych.

Na uwagę zasługuje także otwarta kuchnia, doświetlona narożnym oknem, obok której znajduje się spiżarnia. To praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie doceni każda aktywna gospodyni domowa. Uwieńczeniem kuchni jest atrakcyjna wyspa kuchenna, która optycznie oddziela przestrzeń kuchni od salonu.

Naprzeciwko wejścia głównego znajdziemy też pokój, który doskonale może się sprawdzić jako gabinet lub domowa biblioteczka.

Dostęp do strefy nocnej uzyskamy z  z osobnego korytarza. Wyróżnia się ona trzema ustanymi i jasnymi sypialniami. Znalazło się też w tej strefie miejsce na dwie łazienki oraz pralnie z piecem na paliwo gazowe.

W sypialni rodziców mieści się prywatna garderoba oraz wyjście na taras. Z kolei w pokojach dziecięcych zmieściły się praktyczne i pojemne szafy ścienne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także