×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
4Buildings 2019: przyjdź na Dni Otwarte

4Buildings 2019: przyjdź na Dni Otwarte

Autor: Wojciech Napora
08 lis 2019 14:00

Budujesz lub remontujesz dom? Chcesz wiedzieć, jakie wybrać materiały i technologie, gdzie szukać oszczędności, jaki projekt będzie idealny dla twoich potrzeb? Weź udział w wydarzeniu 4Buildings 2019 i dowiedz się wszystkiego o energooszczędnych i ekologicznych domach. Zapraszamy w weekend 16 i 17 listopada do Katowic!

Tegoroczne 4Buildings 2019 to 5 tys. m2 powierzchni Międzynarodowego Centrum Kongresowego, 70 ekspozycji, wystawy, strefy porad, warsztaty, stoiska konsultacyjne, prezentacje, strefa zieleni. Dni Otwarte 4Buildings poprowadzą: Katarzyna Dowbor, dziennikarka i prezenterka TV, Darek Stolarz, stolarz i projektant mebli, prowadzący stacji HGTV oraz Dominik Strzelec, prowadzący stacji HGTV, ogrodnik i majsterkowicz z pasją.

4Buildings to nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce. Rozpocznie się 15 listopada 2019 r. dniem dla profesjonalistów, weekend 16-17 listopada przyjmie formułę Dni Otwartych dla każdego, kto interesuje się zrównoważonym budownictwem, nowinkami i ekologicznymi trendami w budownictwie, planuje budowę domu, szuka projektu dla swojej rodziny, marzy o pięknym ogrodzie lub potrzebuje fachowca od budowy domu.

Eksperci doradzą i podpowiedzą za darmo

W Strefie Ekspertów 4 Buildings dostępni będą profesjonaliści z różnych dziedzin związanych
z oszczędzaniem mediów, redukowaniem liczby odpadów, fotowoltaiką, rozwiązaniami „Smart” dla mieszkania i domu oraz finansowaniem działań proekologicznych (m.in. w ramach programu Czyste Powietrze). Strefa Ekspertów będzie miała charakter otwarty, a rozmowy prowadzone będą w sposób indywidualny, by jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby odwiedzających. Specjaliści doradzą w kwestii domowych rachunków za prąd i gaz, jak uzyskać dostęp do wody na cele budowlane i jak jej później nie marnować, co zrobić aby zmniejszyć ilość odpadów w gospodarstwie domowym, jak inwestując oszczędzać na energii elektrycznej i na jakie proekologiczne działania uzyskać można dofinansowanie.

Architekci pokażą najciekawsze domy z Polski

Dom Przekątny, Dom Rozcięty, Dom Kwadrantowy, Dom Wielowątkowy, najlepsze domy ekologiczne – 16 i 17 listopada odbędzie się 4Buildings Show – w trakcie dwóch dni wybitni polscy architekci opowiedzą o tym, jak powstawały projekty najciekawszych domów. Swoje realizacje zaprezentują m.in.: Bogusław Barnaś z BXB Studio, Bartłomiej Drabik z Superhelix Pracownia Projektowa, Agata Goik z Goik Architects, Marcin Klukowski z HOLA Grupa Projektowa, Robert Konieczny z KWK Promes, Piotr Kuczia z Kuczia Architect, Jakub Majewski z MOOMOO architects, Karol Nieradka z pracowni Maxberg, Hanna i Seweryn Nogalscy z Beton House, Anna Porębska i Adam Zwierzyński z Mus Architects, Rafał Tamowicz, z Na No Wo Architekci, Piotr Tokarski z TTAT, Barbara Uherek-Bradecka ze Studio BB Architekci, Marek Wawrzyniak z Pracowni Architektonicznej Toprojekt, Mariusz Wojtczak z 3D PROJEKT.

Eksperci zieleni pomogą dobrać najlepsze rośliny do domu i ogrodu

Teren 4Buildings będzie miał swoją Strefę Zieleni, wypełnioną roślinnością, którą można otaczać się wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń oraz budynków. Eksperci zieleni doradzą, które rośliny, poza ożywieniem przestrzeni, mogą skutecznie filtrować powietrze i usuwać z niego zanieczyszczenia.
Weekendowy program 4Buildings obfituje w angażujące zajęcia dla dorosłych i dzieci. Odbędą się m.in. warsztaty, podczas których niepotrzebne na pozór t-shirty posłużą do zrobienia toreb na zakupy. Będzie można spróbować zbudować własny kompostownik i pozyskać wiedzę jak o niego dbać. Najmłodsi dowiedzą się, jak sadzić roślinki i jak je pielęgnować.

Atrakcje na stoisku Dobrze Mieszkaj

Dodatkowe atrakcje, gry i zabawy dla dzieci zapewni stoisko magazynu Dobrze Mieszkaj. Dorośli spotkają tam architektów i projektantów, z którymi skonsultować można projekt domu lub mieszkania. Na stoisku Dobrze Mieszkaj dyżurować będą:

Sobota 16 listopada:

- Barbara Uherek-Bradecka, architekt, BB Architekci (godz. 10.00-15.00)
- Tomasz Bradecki, architekt, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej (godz. 10.00-15.00)
- Joanna Ochota, architekt, Concept JOana Projektowanie Wnętrz (godz. 14.00-18.00)
- Katarzyna Giglok, architekt krajobrazu, firma CALLA oraz Monika Szczygieł, architekt krajobrazu, firma CALLA (godz. 11.00-17.00)
- Łukasz Bara, Magdalena Jóźwik, architekci, HomeConcept Projekty Domów Nowoczesnych (godz. 11.00-16.00)

Niedziela 17 listopada:

- Joanna Ochota, architekt, Concept JOana Projektowanie Wnętrz (godz. 10.00-14.00)
- Krzysztof Duda, Sylwia Duda, architekci, pracownia Duda Architektura i Budownictwo (godz. 14.00-18.00)
- pracownia INOSTUDIO achitekci (godz. 10.00-14.00)

Kup bilety online i nie stój w kolejce

Bilety na Dni Otwarte 4Buildings kupić można przez stronę www lub w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w czasie wydarzenia. Wstęp normalny kosztuje 5 zł, rodzinny 10 zł. Dzieci do 6 roku życia oraz seniorzy 65+ wchodzą bez opłat. >>>KUP BILET ONLINE<<<

Organizatorem 4Buildings jest Grupa PTWP, wydawca branżowych magazynów i portali oraz organizator kongresów, konferencji, imprez targowych, seminariów i szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym w Katowicach oraz 4 Design Days – największego w tej części Europy wydarzenia rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także