×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
4Buildings Awards 2019: Wybieramy najbardziej innowacyjny materiał budowlany 2019 roku!

4Buildings Awards 2019: Wybieramy najbardziej innowacyjny materiał budowlany 2019 roku!

Autor: Wojciech Napora
24 paź 2019 17:00

Przedstawiamy nominowanych w konkursie 4 Buildings Awards, towarzyszącym wydarzeniu 4 Buildings 2019. Przed nami Top 5 innowacyjnych materiałów budowlanych!

Konkurs 4 Buildings Awards 2019 wkroczył w kolejny etap. Poznaliśmy TOP 5 w każdej kategorii. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 15 listopada br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas wieczornej Gali towarzyszącej wydarzeniu 4Buildings (www.4buildings.pl).

POZNAJ NOMINACJE WE WSZYSTKICH KATEGORIACH I ODDAJ SWÓJ GŁOS

A oto nominowani w kategorii "Innowacje - materiały budowlane":

Terrain SDP – zrównoważony system do wykonywania instalacji grzewczych (Nueva Terrain Polska)

Terrain SDP, zrównoważony system do wykonywania instalacji grzewczych i wodnych, z najniższymi nakładami pracy na montaż oraz z potwierdzoną gwarancją. W dobie konieczności stosowania budownictwa zrównoważonego każdy element budynku, w tym także instalacje - muszą być trwałe. Wszystkie elementy budynku powinny wpływać na zmniejszenie nakładów surowcowych, energetycznych oraz nakładów pracy. Powinny być zdrowe, a Carbon Footprint liczony w cyklu życia powinien mieć jak najniższą wartość.

Nowoczesna technologia prefabrykowana (Pekabex Development)

Osiedle Ja_Sielska w Poznaniu, przy ulicy Jasielskiej zbudowane dzięki technologii prefabrykowanej. Coraz powszechniejsze na świecie, zwłaszcza w krajach skandynawskich, rozwiązania modułowe zyskują popularność także w Polsce, gdyż zapewniają niezależność od takich czynników jak warunki pogodowe na placu budowy, dostępność materiałów czy pracowników budowlanych. Nowoczesne systemy modułowe produkujemy w naszych fabrykach. Produkcja elementów konstrukcyjnych pod dachem pozwala na ciągłą kontrolę jakości i uniknięcie usterek pojawiających się podczas tradycyjnej budowy. Zapewniamy naszym mieszkańcom wysoki komfort użytkowania. Przeprowadzamy badania dotyczące dźwiękoszczelności oraz akustyki mieszkań. Spełniamy z zapasem normy w tym zakresie, dlatego nasi mieszkańcy nie muszą martwić się o sąsiedzkie odgłosy zza ściany.

Eglas – szkło grzewcze (Saint Gobain)

EGLAS to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, które zapewnia komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń, niweluje przeciągi i poczucie chłodu. Zasada działania EGLAS opiera się na wykorzystaniu dwóch czynników: prądu elektrycznego i nisko-emisyjnej powłoki z tlenków metali, którą pokryta jest jedna z powierzchni szkła. Szyby EGLAS są sterowanymi elektronicznie szybami zespolonymi lub laminowanymi emitującymi ciepło. EGLAS zapewnia przejrzystość szkła i komfort cieplny wewnątrz budynków. Szkło EGLAS rozwiązuje problem związany z kondensacją pary wodnej lub ośnieżeniem powierzchni trudno dostępnych. Szyby dostępne są w wersji zespolonej jednokomorowej, dwukomorowej oraz laminowanej.

Płyty fundamentowe zbrojone przy użyciu włókien rozproszonych i betonu samozagęszczalnego Agilia Beton (Lafarge)

Innowacyjny beton samozagęszczalny, który dzięki płynnej konsystencji i braku wibrowania znacząco ułatwia prace budowlane. Mieszanka betonowa samoczynnie się odpowietrza i w efekcie uzyskujemy beton o deklarowanej wytrzymałości bez wibrowania. Właściwości samopoziomujące pozwalają w łatwy sposób uzyskać równą i dobrze wypoziomowaną powierzchnię. Płynna mieszanka szybko wypełnia szalunek i pozwala ograniczyć liczbę punktów wylewani. Płynna konsystencja mieszanki gwarantuje również lepsze otulenie stali zbrojeniowej niż w przypadku zwykłego betonu. Mieszanka doskonale wypełnia szalunki i pozwala na wykonanie elementów betonowych o skomplikowanym kształcie i gęstym zbrojeniu

System 3E – materiał wznoszeniowy (Aria Private Equity)

SYSTEM 3E to polska technologia opatentowana na całym świecie. Oparta jest na autorskim produkcie – elementach 3E z naturalnego perlitu. Elementy 3E to połączenie unikalnej receptury, precyzyjnego kształtu i prostoty zastosowania. Szybko łączą się ze sobą umożliwiając wzniesienie ścian budynku w ciągu jednego dnia roboczego. Głównym składnikiem elementów 3E jest perlit – naturalny minerał o wulkanicznym pochodzeniu, wydobywany metodą odkrywkową z wnętrza ziemi. Perlit osiąga wynik pH = 7, zapewniając najlepszą ochronę przeciw powstawaniu pleśni, alg i grzybów. Perlit jest także doskonałym materiałem izolacyjnym. Współczynnik przenikania ciepła przez ściany wzniesione w SYSTEMIE 3E wynosi U = 0,2260 W/m2K. To oznacza niższe rachunki na energię. Ponadto, proces produkcji elementów 3E charakteryzuje się niską energochłonnością.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także