Baterie umywalkowe z bocznym mieszaczem

Baterie umywalkowe z bocznym mieszaczem

Autor: Wojciech Napora
07 kwi 2017 16:00

Doskonale wyprofilowany boczny uchwyt baterii umywalkowych Dokos zapewnia nie tylko oryginalny wygląd armatury, ale też komfort jej użytkowania. Jeśli dodamy do tego obrotową wylewkę i innowacje techniczne gwarantujące oszczędność wody, mamy pewność, że to optymalny wybór zarówno dla miłośników designu, jak i osób ceniących funkcjonalność.

Dokos to seria baterii łazienkowych i kuchennych, które charakteryzują się nowoczesną linią stylistyczną o prostych kształtach. Znakiem rozpoznawczym i cechą wspólną wszystkich produktów jest pięknie ukształtowany uchwyt. Szeroka, płaska rączka o ściętym końcu nie tylko przykuwa wzrok modenistyczną formą, ale też doskonale leży w dłoni.

Wraz z początkiem 2017 roku do licznej rodziny Dokos dołączyły nowe modele. Wśród nich znajdziemy baterie umywalkowe, które wyróżniają się bocznym umiejscowieniem uchwytu. Armatura taka posiada zwykle rączkę sterującą u góry korpusu. W przypadku nowych baterii Dokos przesunięcie mieszacza na bok korpusu ma zarówno znaczenie funkcjonalne, jak i wizualne. Całość zyskuje niebanalny charakter, a przy tym gwarantuje wygodę użytkowania.

Warto podkreślić, że na precyzję obsługi wpływ ma nie tylko kształt i umiejscowienie uchwytu, ale też wysokiej jakości mieszacz ceramiczny o średnicy 35 mm.

Wygodnie i oszczędnie

Baterie umywalkowe Dokos z bocznym mieszaczem są dostępne w dwóch wersjach – niskiej i wysokiej. Dzięki temu można dopasować je do każdej aranżacji łazienkowej. Model niski o wysokości 161 mm sprawdzi się przy montażu w większości standardowych umywalek. Natomiast mierząca 306 mm bateria wysoka stworzona została z myślą o większych umywalkach i montażu nablatowym. Obie wersje zawierają w zestawie korek typu click-clack, który zapewnia wygodne otwieranie i zamykanie odpływu. Jego przemyślana konstrukcja zapobiega gromadzeniu się osadu i tworzeniu zatorów. Dodatkowym udogodnieniem w przypadku baterii wysokiej jest obrotowa wylewka.

Ważnym elementem baterii Dokos jest silikonowy perlator Neoperl. Napowietrza on wypływającą wodę, co sprawia, że użytkownicy mają zapewniony optymalny strumień przy mniejszym zużyciu wody. Dzięki systemowi Ecosave jesteśmy w stanie odczuwalnie zmniejszyć domowe rachunki. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także