×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Bezpieczny i komfortowy dom. Somfy promowało inteligentne rozwiązania na 4 Design Days

Bezpieczny i komfortowy dom. Somfy promowało inteligentne rozwiązania na 4 Design Days

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
02 lut 2022 13:53

Łatwe sterowanie domowymi urządzeniami dzięki połączeniu ich w jedną sieć, którą możesz zarządzać z poziomu telefonu? Komfort i wygoda tworzenia spersonalizowanych scenariuszy? Lepsze bezpieczeństwo mieszkańców, które dają inteligentne kamery, czujniki ruchu czy sterowanie bramą? Taki jest smart home według Somfy. Najnowsze rozwiązania marki można było zobaczyć z bliska w trakcie zakończonych niedawno targów 4 Design Days.

Rozwiązania Somfy do urządzeń stosowanych w mieszkaniach, domach i budynkach poprawiają komfort życia użytkowników na całym świecie już od ponad 50 lat. Na stoisku Somfy na 4 Design Days można było w praktyce zobaczyć, jak wygląda inteligentny apartament, a nawet więcej - sprawdzić i przetestować samodzielnie, jakie możliwości daje system domu inteligentnego Somfy. 

Jak wyglądało stoisko Somfy na 4 Design Days? Zobacz filmową relację!

Somfy na 4 Design Days - kompleksowanie zarządzanie domem z jednego miejsca

Pokazowy apartament Somfy wyposażono m.in. w elektroniczny zamek Door Keeper, głowice termostatyczne io-homecontrol do sterowania ogrzewaniem, a przede wszystkim w centralę TaHoma® switch, która pozwala zarządzać całym domem z jednej aplikacji.  

Dużą popularnością wśród odwiedzających cieszyły się zewnętrzne rolety z napędem solarnym, automatycznie otwierane żaluzje wewnętrzne i fasadowe oraz zasłony, które odsłaniają się z pomocą napędu elektrycznego. 

- Odwiedzający nasze stoisko w trakcie 4 Design Days mogą zobaczyć, że inteligentne rozwiązania do domu można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb - mówił product manager Somfy, Maciej Gąszczak. - Dzięki systemom Somfy mamy możliwość sterowania nie tylko przesłonami okiennymi, jak rolety czy żaluzje, ale właściwie wszystkim, co znajduje się w domu, także oświetleniem czy ogrzewaniem, czyli np. grzejnikami czy piecem. Bardzo cenionym rozwiązaniem jest też możliwość sterowania samym wejściem do domu przy pomocy zamka elektronicznego. Klienci zwracają dziś uwagę na bezpieczeństwo - dlatego wśród elementów systemu domu inteligentnego nie brakuje wszelkiego rodzaju alarmów, czujników ruchu czy kamer z podglądem online - dodawał Maciej Gąszczak.

Somfy w trakcie 4 Design Days pokazało, że domem można i warto zarządzać kompleksowo. Umożliwia to najnowsza centrala TaHoma® switch marki Somfy, która łączy różne urządzenia domowe w jedną sieć. Dzięki zaprojektowanej przez paryskie studio Elium centrali można tworzyć automatyczne scenariusze. Wystarczy jedno dotknięcie lub komenda głosowa, by zdalnie sterować  roletami, zasłonami, oświetleniem czy ogrzewaniem, a przez to wprowadzać zmiany w domowym otoczeniu, np. wykreować przytulną atmosferę wieczorem czy energetyzujący klimat każdego poranka – w zgodzie z potrzebami domowników.

 

Dla kogo dom inteligentny?

O czym warto wiedzieć, jeśli chcesz zastosować w domu smart rozwiązania od Somfy?

- Po pierwsze warto zaplanować niektóre elementy smart home już na etapie budowy lub remontu domu. Do napędów do rolet zewnętrznych czy żaluzji fasadowych możemy doprowadzić zasilanie przewodowe, co najlepiej przewidzieć już na etapie projektu domu. Jeśli natomiast mowa o sterowaniu oświetleniem, możemy wykorzystać mikromoduły, które montujemy dopuszkowo pod przełącznikami światła - warto przewidzieć to wcześniej, aby zamontować głębsze puszki, w których bez problemu zmieści się moduł z odpowiednimi przewodami. Wiele urządzeń smart, takich jak np. zautomatyzowane rolety wewnętrzne, zasłony czy głowice termostatyczne do klasycznych grzejników nie wymaga doprowadzenia zasilania, gdyż są to rozwiązania akumulatorowe lub bateryjne. Na pewno warto skorzystać z doradztwa naszych ekspertów - podpowiedzą oni, które rozwiązanie będzie najlepsze i zamontują je w naszym domu, tak by można było cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem, jakie daje smart home - wyjaśniał Maciej Gąszczak.  

Innowacyjne produkty Somfy pozwalają na zautomatyzowanie oraz lokalne i zdalne sterowanie roletami, zasłonami, markizami, pergolami, bramami, oświetleniem i ogrzewaniem zarówno pojedynczo, jak i w grupach. Ponadczasowe rozwiązania dostępne są dla różnych grup odbiorców. Dzięki możliwości połączenia z produktami innych wiodących dostawców powstaje w ten sposób jeden ekosystem domowy, który wspiera użytkowników w sprawnym wykonywaniu codziennych czynności i oszczędza ich czas. 

Chcesz wiedzieć więcej o inteligentnym domu? Zajrzyj na stronę marki Somfy

 

Zaloguj się

Zobacz także