PARTNER PORTALU
Budowa domu energooszczędnego. W co warto zainwestować? Sprawdź!

Budowa domu energooszczędnego. W co warto zainwestować? Sprawdź!

Autor: Ewa Kozioł
05 lip 2022 21:47

W co warto zainwestować budując dom energooszczędny? Jakie instalacje zapewnią maksymalną niezależność energetyczną? Co pozwoli zaoszczędzić i czas, i pieniądze? Przeczytajcie co radzą eksperci.

Dach solarny 2w1 – krok w stronę oszczędności

W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie, właściciele domów coraz częściej spoglądają w niebo. I słusznie, bo to właśnie w energię ze słońca najbardziej opłaca się inwestować.

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej ofert związanych z fotowoltaiką oraz produktów jednocześnie wydajnych i przyjaznych środowisku. Jedną z najnowocześniejszych technologii wykorzystujących naturalne światło do przetwarzania go w prąd na użytek właściciela nieruchomości jest dach solarny 2w1 od SunRoof. Jakością odpowiada pokryciom dachowym segmentu premium z tą różnicą, że jest wielofunkcyjny – chroni i izoluje budynek oraz produkuje energię elektryczną.
Dzięki najwyższej klasy monokrystalicznym modułom fotowoltaicznym zintegrowanym z konstrukcją budynku, rozwiązanie to pozwala wykorzystać całą powierzchnię dachu do generowania prądu. SunRoof 2w1 doskonale łączy się też z tradycyjnymi materiałami stosowanymi do wykonania poszycia, zapewniając spójny i elegancki wygląd dachu.

Zdjęcie: SunRoof

W pochodzącym ze Szwecji systemie zmaksymalizowano bezpieczeństwo i wydajność instalacji fotowoltaicznej, umożliwiając wytwarzanie najwięcej energii z 1 mkw. Gospodarz domu może wykorzystać darmowy prąd do zasilania domowych sprzętów, naładowania baterii samochodu elektrycznego i ogrzewania budynku.

To właśnie współpraca dachu solarnego i pompy ciepła staje się kluczem do dużych oszczędności. Wybieramy wtedy nie tylko nowoczesny i przyjazny naturze sposób ogrzewania, ale zapewniamy sobie najniższe koszty eksploatacji budynku i skracamy czas zwrotu z inwestycji w zieloną energię.
Dodatkowo, jeżeli inwestor korzysta z technologii inteligentnego domu, to system smart home przekierowuje nadwyżki energii do miejsc, w których jest potrzebna, ułatwiając monitorowanie i planowanie zużycia darmowego prądu. Dba o jego optymalne wykorzystanie i podnosi komfort mieszkania, pozwalając na odległość sterować m.in. domowym ogrzewaniem, oświetleniem czy multimediami.

Zdjęcie: SunRoof

Zintegrowane rozwiązania

Dotychczas tradycyjne panele montowane na dachach wielu inwestorów mogły skutecznie zniechęcić do korzystania z fotowoltaiki. Na pierwszy plan wysuwały się obawy, że dom straci na atrakcyjności wizualnej. Połączenie dachu i systemu fotowoltaicznego w jednym rozwiązaniu rozwiewa takie dylematy. Nie stawia już właścicieli nieruchomości przed trudnym wyborem między tym, co użyteczne, opłacalne a estetyczne. Pozwala uzyskać efekt stylowego i trwałego pokrycia.

Zamiana własnych czterech kątów w prywatną „zieloną elektrownię” za sprawą SunRoof to z pewnością rozsądny krok w obliczu panującego obecnie kryzysu energetycznego. Jeżeli przy okazji właścicielowi nieruchomości zależy na ochronie środowiska, dach solarny 2w1 to innowacja wyróżniająca się najmniejszym śladem węglowym w swojej klasie. To istotne nie tylko z perspektywy użytkownika instalacji fotowoltaicznej, który dba o przyszłość planety i dokonuje zrównoważonych wyborów, ale i w kontekście unijnych oczekiwań wobec Polski i zamiarów naszego kraju w kwestii większego wykorzystania OZE.

Zdjęcie: SunRoof

Skoro wiadomo, że szalejące obecnie podwyżki to dopiero początek łańcucha kolejnych wzrostów stawek za prąd, lepiej uprzedzić fakty i postawić na zielone technologie. To one pozwolą nam w największym możliwym obecnie stopniu uniezależnić się od dostawców prądu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także