PARTNER PORTALU
Dach solarny - pomysł na dom niezależny energetycznie?

Dach solarny - pomysł na dom niezależny energetycznie?

Autor: Justyna Łotowska
08 marz 2022 09:48

Dach to kluczowy etap budowy domu. Musi być solidny, wytrzymały i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Jest też najbardziej wyeksponowanym elementem nieruchomości, mającym wpływ na końcowy efekt wizualny. Jaką zatem technologię wybrać, by jedną dobrą decyzją domknąć zarówno temat trwałego i atrakcyjnego dachu, jak i zagwarantować sobie darmowy prąd? Z rozwiązaniem przychodzi SunRoof.

Dach solarny to zdecydowanie propozycja dla inwestorów, którzy stawiają na ekologiczny i komfortowy styl życia, bez konieczności chodzenia na kompromisy. Energia produkowana przez SunRoof zasila wszystko, co jest elektryczne w naszym otoczeniu i pozwala stworzyć cały ekosystem rozwiązań zbudowanych z troską o naturę.

Dach solarny - energetyczna niezależność?

W nowoczesnym systemie SunRoof 2w1 dach jest zintegrowany z ogniwami fotowoltaicznymi. Zwykłe dachówki są zastąpione monokrystalicznymi modułami, wykorzystującymi światło słoneczne do produkcji czystej energii. Dzięki temu stosuje się jeden produkt, który chroni i izoluje budynek przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych, jak i zamienia dom w prywatną „zieloną elektrownię”.

To proces na tyle wydajny, że zapewni właścicielowi nieruchomości całkowicie darmową energię do zasilania urządzeń elektrycznych, ogrzewania domu, klimatyzacji, korzystania z systemu smart home czy ładowania samochodu elektrycznego. Pozwala zyskać ogromną niezależność, tak cenioną w obliczu kryzysu energetycznego i stale rosnących cen prądu. Dobrze zaplanowana instalacja ukierunkowana na wysoką autokonsumpcję, czyli maksymalne wykorzystanie prądu na własny użytek, będzie bardzo opłacalną inwestycją.

Trwałość nowej generacji

Dach solarny to przykład przyszłościowego podejścia do projektowania domu, które nie wymaga kompromisu, jeśli chodzi o jakość czy estetykę. Zewnętrzną warstwę SunRoof 2w1 tworzy szkło hartowane typu glass-glass - ultralekkie, cienkie i jednocześnie bardzo wytrzymałe. Autorski sposób montażu zapewnia maksymalną szczelność dachu, właściwą termoregulację obiektu i odporność na działanie niesprzyjających czynników.

SunRoof wytwarza więcej energii z 1 metra kwadratowego niż konkurencyjne rozwiązania i gwarantuje przynajmniej 80% wydajności przez min. 30 lat. Podnosi także wartość naszej nieruchomości.

Skandynawski design

Jak przystało na technologię rodem ze Szwecji, dachy SunRoof odzwierciedlają ponadczasową elegancję skandynawskiego stylu, funkcjonalność i przywiązanie do natury. Celowo zostały zaprojektowane jako minimalistyczne dopełnienie architektury budynku, by dopasować się do każdego projektu domu, integrować z materiałami o różnych kształtach i kolorach oraz stanowić wizualną całość.

Dotychczas tradycyjne panele montowane na dachach wielu inwestorów mogły skutecznie zniechęcić do korzystania z odnawialnych źródeł energii. Na pierwszy plan wysuwały się obawy, że dom straci na atrakcyjności wizualnej. Połączenie dachu i instalacji fotowoltaicznej w jednym rozwiązaniu rozwiewa takie dylematy. Nie stawia już właścicieli nieruchomości przed trudnym wyborem między tym, co użyteczne, opłacalne a estetyczne, natomiast architektom daje przestrzeń do projektowania bez ograniczeń.

Zamienić własne cztery kąty w przyjazny smart home

SunRoof kładzie duży nacisk na motywowanie do zmiany sposobu, w jaki produkujemy i zużywamy energię. Budowa domu to najlepszy czas na rozpoczęcie zmian w kierunku bardziej zrównoważonego stylu życia i zaprojektowanie inteligentnego ekosystemu rozwiązań, zasilanych energią z dachu solarnego.

Dodatkowo aplikacja ułatwia kontrolowanie tego, jak w swojej prywatnej „zielonej elektrowni” zarządzamy energią. Pozwala monitorować, ile prądu wytwarza dach 2w1 i śledzić jego całkowite zużycie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także