×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Dekoracyjne rolety wewnętrzne

Dekoracyjne rolety wewnętrzne

Autor: Wojciech Napora
16 sie 2019 17:00

Zmiana wystroju okna to dobry i szybki sposób na odświeżenie wnętrza każdego pomieszczenia. Jeśli jesteś posiadaczem domu z poddaszem, postaw na efektowne i wygodne rolety.

O tym, że rolety doskonale chronią domowników przed nadmierną ilością światła i ciepła na poddaszu, wie każdy. Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną zaletę rolet – wewnętrzne wyposażenie okna dachowego może stanowić doskonały element dekoracyjny. 

Efektowna dekoracja światłem

Dekoracja okna w dużej mierze pozwala uatrakcyjnić pomieszczenie naturalną grą światła. Aby uzyskać ciekawy efekt we wnętrzu, wypróbuj roletę dekoracyjną. To łatwy sposób na złagodzenie światła słonecznego wpadającego do pomieszczeń na poddaszu. Jednocześnie dzięki bezstopniowej, płynnej regulacji, roletę możesz opuścić na wybraną wysokość. Co ważne, stopień właściwości przyciemniających zależy także od barwy wybranej rolety dekoracyjnej.

Grę świateł możesz obserwować także dzięki roletom rzymskim. Podczas podciągania w górę ich materiał składa się w harmonijkę. Delikatna tkanina lekko filtruje światło naturalne, wprowadzając do wnętrza efekt nastrojowych światłocieni – więc w tym przypadku również uzyskujesz ciekawy efekt dekoracyjny na swoim poddaszu.

Jeśli marzysz o tym, aby poddasze było jasne, ale jednocześnie chcesz uniknąć nadmiaru światła, rozwiązaniem może okazać się roleta plisowana, która świetnie sprawdzi się w każdym pokoju. Ten model zmiękcza światło i pozwala kontrolować jego ilość w pomieszczeniu.

Efektowne wzornictwo rolet wewnętrznych

Oczywiście ozdobę stanowi także sam materiał wewnętrznego wyposażenia okna. Rolety dekoracyjne wyróżnia prosty design i występują one w wielu wzorach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do wystroju wnętrza. Modele rzymskie są zazwyczaj wykonane z modnych tkanin, a dodatkową dekorację stanowi ich charakterystyczny sposób zwijania. W przypadku rolet plisowanych efektowne są same plisy, ale na uwagę zasługuje także ciekawe wzornictwo i szeroki wybór kolorów.

Dla miłośników zmian aranżacji wnętrza

Wiele osób uważa, że najbardziej efektownymi ozdobami okiennymi, które stwarzają możliwości częstych zmian, są rolety rzymskie. Rzeczywiście, umożliwiają one odkrywanie nieskończonego potencjału pięknych tkanin oraz poddanie się inspiracji płynącej z delikatnych efektów stylizacji. A gdy tylko się znudzą lub kupisz nowe meble – możesz z łatwością wymienić tkaninę rolety.

Źródło: Velux

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także