×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Dobrym frontem do kuchni

Dobrym frontem do kuchni

Autor: Radosław Zieniewicz
Dodano: 05 lip 2017 10:02

Fronty odgrywają w kuchni ważne znaczenie. Hitem ostatnich miesięcy stały się fronty akrylowe. Zaczęły one powoli wypierać swoich poprzedników – czyli fronty laminowane i lakierowane. Dlaczego? Fronty z akrylu są bardzo efektowne – prezentują się fenomenalnie, a dodatkowo są niezwykle funkcjonalne.

Urządzanie kuchni nie jest prostym zadaniem. Jest to dość trudne i istotne zadanie – nie będziemy przecież zmieniać wystroju co pół roku. Liczy się każda decyzja, począwszy od kolorów ścian, na podłodze kończąc. Tak naprawdę każdy element kuchni wpływa na finalny odbiór pomieszczenia, dlatego tym bardziej nie warto podejmować decyzji pochopnie.

Czym są fronty akrylowe?

Fronty akrylowe powstają poprzez połączenie grubej warstwy twardego akrylu z płytą meblową. Oprócz bardzo korzystnej ceny, tego typu wykończenie szafek ma mnóstwo innych zalet, dlatego w tak krótkim czasie zdążyły podbić one serca wielu konsumentów. Dzięki specyficznej strukturze fronty akrylowe są bardzo sztywne, a tym samym odporne na wszelkie zarysowania ( w przeciwieństwie to na przykład frontów lakierowanych).

Korzystanie z tego typu frontów jest prawdziwą przyjemnością – użytkowanie nie sprawia żadnych problemów. Czyszczenie frontów akrylowych jest bardzo proste i nie sprawia większych kłopotów. Montując fronty akrylowe w kuchni zyskujemy doświetlenie przestrzeni – szczególnie, jeżeli wybierzemy wersję z połyskiem – kuchnia będzie wydawać się większa i "pełniejsza".

Tego typu fronty są materiałem ekologicznym, co jest ich kolejnym atutem. Fronty akrylowe w kuchni świetnie się prezentują, a dodatkowo są bardzo wytrzymałe – czego chcieć więcej?

Dlaczego warto wybrać fronty akrylowe?

Nie bez powodu fronty akrylowe pomimo "krótkiego stażu" cieszą się już dużą popularnością – wszystko ze względu na ich właściwości. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że wytrzymują nawet bardzo wysokie temperatury, dlatego bez obaw można je zamontować w pobliżu kuchni gazowej.

Dodatkowo akryl posiada jony srebra, które działają antybakteryjnie – co jest bardzo przydatną "funkcją" – zwłaszcza w kuchni.

Fronty akrylowe nawet po kilku latach użytkowania nie zmieniają koloru – w przeciwieństwie do innych frontów, te nie podlegają procesowi oksydacji.

Kolejną zaletą frontów akrylowych jest fakt, że ich kolory oraz wzory są powtarzalne. Oznacza to, że po dorobieniu dodatkowej szafki w kuchni bez problemu dokupimy akrylowy front o identycznym odcieniu.

Czy fronty akrylowe zastąpią swoich poprzedników?

Nie da się ukryć, że fronty akrylowe już podbijają rynek i zaczynają wypierać swoich poprzedników. Oprócz estetycznego wyglądu, który naprawdę robi wrażenie są one bardzo trwałe i odporne niemalże na wszystko!

Kuchnia jest najczęściej eksploatowanym pomieszczeniem w każdym domu. To tutaj meble, oraz same fronty są najbardziej narażone na uszkodzenia czy wszelkie czynniki zewnętrzne. Decydując się na fronty akrylowe w kuchni zyskujemy i wygląd i wysoką jakość.

Wymieniasz AGD w kuchni? Postaw na najlepsze rozwiązania. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także