PARTNER PORTALU
Dom z drewna. Pamiętaj o impregnacji drewnianej konstrukcji

Dom z drewna. Pamiętaj o impregnacji drewnianej konstrukcji

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
05 sie 2020 10:11

Decydując się na dom z drewna trzeba pamiętać, że każdy jego element należy zabezpieczyć przed negatywnym działaniem grzybów i owadów. Odpowiednia konserwacja to podstawa. 


Moda na drewno nie przemija. To jeden z najchętniej wybieranych materiałów budowlano-wykończeniowych. Jednak by cieszył oko przez długie lata i zapewniał bezawaryjny stan konstrukcji należy mu się doskonałe zabezpieczenie przed negatywnym działaniem grzybów i owadów oraz odpowiednia konserwacja. Tu z pomocą przychodzą specjalistyczne impregnaty dostępne na rynku taki jak V33 dedykowany ochronie drewna w 1, 2 i 3 klasie użytkowania. Sprawdza się doskonale wewnątrz i na zewnątrz, zwłaszcza w przypadku wszystkich typów konstrukcyjnych narażonych na częste bądź okresowe zawilgocenie tj. więźby dachowej, belek, dźwigarów, elewacji, a także okien i bram. Produkt skutecznie chroni przed grzybami podstawczakami rozkładającymi drewno oraz owadami – technicznymi szkodnikami drewna (chrząszczami i termitami). 

Rada eksperta V33: Drewno poddane impregnacji musi być czyste, surowe i suche, dlatego przed rozpoczęciem prac należy usunąć z powierzchni wszystkie warstwy lazury, farby, lakieru lub wosku. Produkt może z powodzeniem służyć do zabezpieczenia drewna zdrowego, jak i zainfekowanego. W pierwszym przypadku nanosimy dwie warstwy preparatu na całą powierzchnię, ze szczególną uwagą traktując pęknięcia i ewentualne uszkodzenia. Pracując z drewnem zainfekowanym, rozpoczynamy od usunięcia kruchych i stoczonych fragmentów, szlifując je lub wycinając. Elementy, które uległy znacznemu uszkodzeniu należy zastąpić nowymi. Następnie, za pomocą pędzla, nakładamy 3 warstwy preparatu, a w przypadku miejsc trudno dostępnych, używamy pistoletu natryskowego. Kolejne warstwy nakładamy po 15 minutach, a warstwę wykończeniową po 12 godzinach.

Czas schnięcia między warstwami: 15 minut

Cena: 129 zł 5 litrów), 329 zł (25 litrów)

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także