PARTNER PORTALU
Domek na działce: zobacz tani i łatwy sposób na dogrzanie go!

Domek na działce: zobacz tani i łatwy sposób na dogrzanie go!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
29 lip 2020 10:41

Elektryczny grzejnik konwekcyjny przyda się wszystkim posiadającym domki letniskowe, szczególnie w chłodniejsze noce. Jest tani i łatwy w obsłudze.

Domek letniskowy to nasza odskocznia od życia w miejskim zgiełku. Korzystamy z niego od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Szczególnie wtedy, gdy pogoda dopisuje, a my możemy zająć się uprawą roślin czy spotkaniem ze znajomymi.

Jak mówi sama nazwa domek letniskowy użytkujemy głównie podczas lata. Wówczas jego wnętrze jest nagrzewane przez słońce oraz temperaturę powietrza. Z racji sezonowego korzystania, w budynkach tego typu nie ma konieczności montowania pełnej, wodnej instalacji grzewczej, która pociąga za sobą konieczność instalacji rur, wyznaczenia miejsca na piec oraz zabezpieczenia instalacji przed mrozem.

Gdy robi się chłodno jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie komfortu termicznego podczas pobytu na działce jest grzejnik elektryczny, który:

1. Uruchomisz podczas swojej obecności.

2. Wygodnie zainstalujesz na ścianie.
Montaż takiego urządzenia zwykle nie pociąga za sobą konieczności wykonywania przeróbek, a kwestie instalacyjne sprowadzają się do podłączenia do zasilania.

3. Ustawisz w dowolnym miejscu.
Możesz kupić modele tradycyjne, które są przeznaczone do zawieszenia na ścianie oraz stojące - wyposażone w nóżki.

4. Nie zamarznie.
Wystarczy, że ustawisz grzejnik na tryb antyzamarzaniowy albo całkowicie go wyłączysz.

5. Dostosuje swoją pracę do temperatury otoczenia.
Grzejnik elektryczny wyposażony jest w termostat, dlatego samoczynnie bada temperaturę w domku i automatycznie dostosowuje do niej swoją pracę.

Spośród grzejników elektrycznych do domków letniskowych czy na działki najczęściej wybierane są grzejniki, które przetwarzają energię elektryczną na ciepło, dzięki zjawisku naturalnej konwekcji. Wykorzystują one efekt unoszenia się ciepłego powietrza, które szybko rozchodzi się w ogrzewanym pomieszczeniu.

Czym jeszcze charakteryzują się konwektory?
- są tańsze od grzejników radiacyjnych czy promieniujących
- mają niewielkie gabaryty i wagę
- mogą wspomagać ew. istniejący system ogrzewania
- sprawdzą się w miejscach, w których temperatura powietrza szybko się obniża.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także