Drzwi ukryte w ścianie

Drzwi ukryte w ścianie

Autor: Wojciech Napora
12 kwi 2017 08:35

Drzwi i ściana tworzące we wnętrzu jednolitą płaszczyznę? Takie rozwiązanie wygląda bardzo efektownie, a przy tym jest praktyczne i ponadczasowe. Przy tym, nie musi być też kosztowne.

Dobrze znane z polskich domów drzwi z gzymsami, geometrycznymi przeszkleniami i widocznymi ościeżnicami powoli odchodzą do lamusa. Były one we wnętrzach jednym z symboli szalonych lat 90-tych, kiedy dla Polaków synonimem luksusu było to, co kolorowe i zdobne.

Z perspektywy czasu okazało się, że to prosta i przemyślana forma jest ponadczasowa, a w naszych mieszkaniach i domach znajduje zastosowanie złota zasada „less is more” (mniej znaczy więcej). Ostatnie lata pokazują, że zdobne drzwi ustępują miejsca nowoczesnym skrzydłom drzwiowym, zlicowanym ze ścianą (czyli pozbawionym mało estetycznych opasek wokół drzwi). 

Tego typu rozwiązania ma w swojej ofercie firma PIU Design, która specjalizuje się w produkcji drzwi bez ościeżnicy. Kolekcja Invisible Line daje dodatkowo możliwość zgrania kolorystyki i sposobu wykończenia drzwi i ściany.

Drzwi PIU Design można pomalować tą samą farbą lub obłożyć tą samą tapetą, co ścianę w której są osadzone. Dzięki temu uzyskujemy efekt drzwi całkowicie ukrytych w płaszczyźnie ściany. Tego typu system drzwiowy oferuje niesamowitą swobodę w zakresie aranżacji domowej przestrzeni. Gdy konkretny kolor lub wzór tapety znudzi nam się po dwóch czy trzech sezonach, drzwi bez problemu możemy wykończyć innym odcieniem farby lub motywem dekoracyjnym.

Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne. Dotychczas określane je mianem „drzwi ukrytych”. Było stosunkowo drogie, a co za tym idzie mało dostępne. Firma PIU Design dysponuje autorską technologią i własną linią produkcyjną tego typu rozwiązań, dzięki czemu produkt oferowany jest w przystępnej cenie .

System drzwi zamówić można w trzech różnych grubościach: model 4.5 standard, model 4.5 standard plus lub model 5.0. Produkt dostępny jest w kilku wysokościach, od 206 do 240 cm oraz szerokościach - 70, 80 lub 90 cm.

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także